Jihlava udolala 3:2 Líšeň a je v čele, uspěla také Zbrojovka | iSport.cz
23. srpna 2019 • 22:10

Jihlava udolala 3:2 Líšeň a je v čele, uspěla také Zbrojovka

Jihlava si postup do první ligy jako prioritu pro novou sezonu nestanovila
LIGA NARUBY: Krmenčík a penalta (?), odvážný Rada versus Šádek LIGA NARUBY: Krmenčík a penalta (?), odvážný Rada versus Šádek
Muradov: Všichni se mě pořád ptali, kdy už budu v UFC. Teď už vím! Muradov: Všichni se mě pořád ptali, kdy už budu v UFC. Teď už vím!

Fotbalisté Jihlavy udolali v 6. kole druhé ligy nováčka brněnskou Líšeň 3:2 a vedou neúplnou tabulku. Do čela se ovšem mohou vrátit Pardubice, pokud o víkendu porazí Sokolov. Největší favorit soutěže Zbrojovka Brno zdolala Vítkovice 1:0 a připsala si druhou výhru v ročníku. Hradec Králové zvítězil nad Chrudimí 2:0.

Jihlava vedla v 63. minutě po Mikušově hlavičce 2:0, ale Líšeň závěr nečekaně zdramatizovala. V 73. minutě snížil Machálek a tři minuty před koncem srovnal Vintr. Hned za dvě minuty ale vrátil favoritovi vedení střídající Lacko. Vysočina napravila minulou porážku ve Varnsdorfu, naopak nováček poprvé v sezoně nebodoval.

O výhře Zbrojovky nad Vítkovicemi rozhodl v poslední minutě první půle hlavičkou obránce Pavlík. Největší favorit soutěže vyhrál poprvé po dvou kolech a na Jihlavu ztrácí čtyři body. Zápas na stadionu v Brně pozdržely problémy s osvětlením.

Nezaváhal ani další ze spolufavoritů soutěže Hradec Králové. "Votroci" ve východočeském souboji s Chrudimí rozhodli už během prvních 34 minut, kdy se trefili Prekop a Martinec. Hradci patří v neúplné tabulce třetí příčka.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 6. kolo:
Hradec Králové - Chrudim 2:0 (2:0),
Jihlava - Líšeň 3:2 (1:0),
Brno - Vítkovice 1:0 (1:0).

1. Pardubice 8 6 2 0 15:4 20
2. Jihlava 8 5 1 2 15:10 16
3. Hr. Králové 8 4 3 1 20:9 15
4. Dukla 8 5 0 3 16:9 15