Autor: ČTK, pav
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Hradce Králové ve 20. kole druhé ligy zachránili v Chrudimi remízu 2:2 a v neúplné tabulce udrželi třetí místo, které znamená účast v baráži o nejvyšší soutěž. Jihlava na hřišti Líšně přišla v nastavení o vítězství a po výsledku 1:1 je nadále vinou horšího skóre čtvrtá.

Hradec na konci prvního poločasu poslal do vedení Vlkanova. Penaltu na druhé straně v 60. minutě proměnil i Mužík. Krátce poté mohl hostům vrátit náskok Vlkanova, jenže ze třetího pokutového kopu v utkání přestřelil. Také závěr byl hodně dramatický. Ve druhé minutě nastavení Rybička otočil skóre, těsně před koncem ale "Votroci" díky Frýdkovi vydřeli aspoň bod.

Jihlava po koronavirové přestávce prohrála oba druholigové zápasy, ale v Brně sahala po vítězství. Branka Mikuše z 66. minuty ale na nováčka Líšeň nestačila, protože ve druhé minutě nastavení vyrovnal Jeřábek. Po něm ještě hostující Zoubele trefil tyčku.

Žižkov vyhrál ve Varnsdorfu hladce 4:0 a poskočil na pátou pozici. Za Viktorii, která naplno bodovala v pátém z posledních šesti kol, se trefili Diviš, Nešický, Vůch a Martan.

Ve čtvrtém dnešním duelu Třinec doma remizoval bez branek s Prostějovem.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 20. kolo:

Chrudim - Hradec Králové 2:2 (0:1), Líšeň - Jihlava 1:1 (0:0), Třinec - Prostějov 0:0, Varnsdorf - Žižkov 0:4 (0:1).

1. Pardubice 30 22 4 4 55:19 70
2. Brno 30 20 7 3 75:29 67
3. Dukla 30 19 2 9 62:40 59
4. Hr. Králové 30 15 9 6 54:29 54
5. Jihlava 30 14 7 9 59:46 49
6. Žižkov 30 15 4 11 45:40 49
7. Ústí 30 11 8 11 46:47 41
8. Vlašim 30 11 4 15 32:43 37