Líšeň skolila na úvod jara Hradec! Vystřídala ho v čele druhé ligy

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Líšně porazili ve šlágru 13. kola druhé ligy Hradec Králové 2:1 a vystřídali Východočechy v čele tabulky. Rozhodující branku dal dvacet minut před koncem zápasu nejlepší střelec soutěže Jaroslav Málek. "Votroci" ztratili body počtvrté za sebou a po druhé porážce v sezoně ztrácejí na svého přemožitele bod.

Líšeň zahájila vstup do jarní části povedeně. Už v šesté minutě si naskočil na Paškův centr z pravé strany Milan Lutonský a prudkou hlavičkou překonal hradeckého brankáře Vízka. Pro domácího obránce šlo o první branku v této druholigové sezoně.

„Votroci“ po inkasovaném gólu přidali na aktivitě, ale jak Vašulín, tak o chvíli později Prekop v šancích neuspěli. V 26. minutě proto mohl vedení domácích zvýšit Jeřábek, ale jeho prudká rána hradeckou branku minula.

Po změně stran udeřili pro změnu hosté. Dvořák po propadlém autovém vhazovaní trefil jen tyč, míč se ale odrazil k Eriku Prekopovi a ten ho snadno dopravil do prázdné branky. Slovenský útočník zaznamenal šestou branku v ročníku.

Dvacet minut před koncem si ale Líšeň vzala vedení zpět. Po přihrávce Kučery si za obranu naběhl Málek, napoprvé sice trefil jen obránce, nicméně při následné dorážce už nedal tvrdou ranou Vízkovi šanci. Domácí střelec si osmou brankou v sezoně nejen upevnil vedení v tabulce střelců druhé ligy, ale zajistil Líšni i první místo v tabulce.

V druhém dnešním utkání v souboji soupeřů nad hranou sestupu Blansko zdolalo Třinec 2:0 a ukončilo sérii čtyř porážek.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 13. kolo:

Blansko - Třinec 2:0 (1:0), Líšeň - Hradec Králové 2:1 (1:0).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.