9. dubna 2021 • 20:20

Jihlava zabrala proti Třinci, výhrou se odlepila z pásma sestupu

Autor: ČTK, krm
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Jihlavy porazili na svém hřišti v předehrávce 17. kola druhé ligy Třinec 1:0 a se ziskem 19 bodů poskočili ze sestupových příček na deváté místo. Jedinou branku vstřelil čtyři minuty před koncem řádné hrací doby Stanislav Klobása. Tým z Vysočiny tak ukončil sérii tří porážek, naopak Slezané nevyhráli už sedm soutěžních zápasů za sebou a jsou bod od sestupových míst.

Domácí byli v oboustranně bojovném utkání nebezpečnější a jak po půl hodině hry, tak i ve druhé části se ocitl v nadějných příležitostech Patrák. V prvním případě ho však vychytal Pastornický a poté hráč hostující z pražské Sparty při svém pokusu minul. Rozhodnutí přišlo v 86. minutě. Do střely se opřel Peřina a jeho ránu tečoval do protipohybu brankáře Klobása.

Jihlava tak prolomila 350 minut dlouhé čekání na gól a po podzimním vítězství 5:0 porazila Třinec i tentokrát. Další tři zápasy 17. kola se budou hrát v sobotu, stejný počet i v neděli.

17. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 86. Klobása. Rozhodčí: Batík - Podaný, Líkař. ŽK: Vedral, Arroyo - Omasta, Tijani, Vaněk, Foltýn. Bez diváků.

1. Hr. Králové 26 17 7 2 51:22 58
2. Líšeň 26 13 11 2 43:24 50
3. Prostějov 26 12 7 7 40:35 43
4. Žižkov 26 13 3 10 42:38 42
5. Ústí 26 12 5 9 24:29 41
6. Vlašim 26 10 7 9 38:33 37
7. Jihlava 26 9 8 9 44:44 35
8. Dukla 26 9 7 10 36:30 34