Brno ztratilo s Vyškovem, remízu zachránil před koncem Rogožan

Autor: ČTK, krm
3
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Brna zachránili v závěru utkání 11. kola druhé ligy remízu 2:2 s Vyškovem a jsou s 26 body dál v čele neúplné tabulky. Bod domácím svěřencům trenéra Richarda Dostálka vystřelil v 90. minutě střídající Lukáš Rogožan.

Nedávný účastník nejvyšší soutěže neprohrál ve druhé lize poosmé za sebou a má osmibodový náskok před Varnsdorfem, Spartou B a Líšní, které mají zápas k dobru. Vyškov je se 14 body devátý.

Brno, které minulý týden vypadlo po prohře 2:4 v prodloužení s Varnsdorfem z domácího poháru, se dostalo v moravském derby proti Vyškovu do vedení pět minut před koncem první půle, kdy se prosadil technickou ranou Fousek. Vývoj utkání ale po přestávce zcela zvrátil hostující Marek Vintr. Střídající záložník nejprve po hodině hry vyrovnal a šest minut před koncem dokonal po proměněné penaltě obrat. Remízu zařídil při závěrečném tlaku přesnou hlavičkou Rogožan.

Od 18:00 se hraje zápas Ústí nad Labem - Vlašim.

11. kolo druhé fotbalové ligy:

Brno - Vyškov 2:2 (1:0)
Branky: 40. Fousek, 90. Rogožan - 62. a 84. M. Vintr. Rozhodčí: Radina - Dresler, Šimáček. ŽK: Ševčík, Hladík - Fofana, M. Vintr, O. Vintr, Klesa. Diváci: 2618.

Ústí nad Labem - Vlašim 2:1 (0:0)
Branky: 70. Brak, 86. Prošek - 67. Červenka. Rozhodčí: Petřík - Pečenka, Volf. ŽK: Jiránek, Miskovič, Krobot, Ogiomade, Plachý - Breda, Blecha, Svoboda. Diváci: 625.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40