Autor: ČTK, apr
0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Fotbalisté Sparty B zvítězili v 11. kole druhé ligy nad Třincem vysoko 4:0 a v neúplné tabulce poskočili na druhé místo o pět bodů za vedoucí Brno. Nadále se naopak trápí jiný pražský celek Viktoria Žižkov, která doma prohrála s Chrudimí 1:2 a od posledního místa ji dělí jediný bod.

Sparťanské béčko zabralo po dvou porážkách za sebou. Letenští otevřeli na Strahově skóre po půlhodině po rohovém kopu a další tři branky přidali po změně stran. Třinec nenavázal na předchozí vítězství nad Žižkovem a propadl se na samé dno tabulky.

Stejně bodů jako sparťanská rezerva má na třetím místě tabulky Líšeň, která zvítězila 2:0 na půdě Táborska. O triumfu brněnského celku rozhodl dvěma góly v závěrečných 10 minutách Málek. Po čtyřech kolech zvítězila Dukla Praha, která vyhrála 3:1 ve Varnsdorfu. Všechny branky padly už v úvodním dějství. Tým z Julisky ztrácí ze čtvrté příčky tabulky bod na druhou Spartu B.

Z posledního místa se díky výhře na Žižkově dostala Chrudim. Ambiciózní Pražané sice po poločase vedli 1:0, ale Rybička a Juliš v rozmezí tří minut okolo hodiny hry otočili stav. Východočeši poprvé v sezoně druhé ligy zvítězili venku, naopak Viktoria prohrála popáté z posledních šesti kol.

11. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Chrudim 1:2 (1:0)
Branky: 8. Diamé - 59. Rybička, 62. Juliš. Rozhodčí: Szikszay - Podaný, Pfeifer. ŽK: Petrlák - Mikulec, Řezníček, Šípek, Ordelt. Diváci: 732.

Sparta Praha B - Třinec 4:0 (1:0)
Branky: 30. Ryneš, 55. Schánělec, 69. Vitík, 71. Dudl. Rozhodčí: Orel - Slavíček, Machač. ŽK: Sejk, Bolf, Suchomel - Ba. Diváci: 347.

Varnsdorf - Dukla Praha 1:3 (1:3)
Branky: 19. Schön - 17. Kozel, 24. Souček, 41. Cienciala. Rozhodčí: Raplík - Arnošt, Novák. ŽK: Richter - Cienciala, Kozel. Diváci: 752.

Táborsko - Líšeň 0:2 (0:0)
Branky: 80. a 82. z pen. Málek. Rozhodčí: Proske - Bureš, Žurovec. Bez karet. Diváci: 702.