Brno na úvod jara zničilo Prostějov. Líšeň zachraňovala bod v závěru

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Brna vstoupili vítězně do jarní části druhé ligy. Vedoucí celek soutěže porazil doma v 17. kole Prostějov 4:1. Dvakrát se za Zbrojovku trefil Jakub Přichystal. Brno navýšilo vedení v čele tabulky na 12 bodů, jelikož městský rival Líšeň remizoval v Ústí nad Labem 2:2.

Brno poslal do vedení po necelé půlhodině hry Ševčík. Ještě v prvním poločase zvýšil Přichystal. Hosté snížili tři minuty po pauze, ale Přichystal vzápětí vrátil domácímu týmu dvougólové vedení a v nastavení favorit výhru zpečetil.

Líšeň otevřela skóre ve 24. minutě zásluhou Zikla, domácí Severočeši ale v rozmezí šesti minut druhého poločasu stav otočili. Nejprve se prosadil Tymošenko a po něm Krobot. Alespoň remízu zachránil hostům v závěru střídající Toutou Mpondo. Líšeň se díky zisku bodu posunula na druhé místo před B-tým pražské Sparty.

17. kolo druhé fotbalové ligy:

Brno - Prostějov 4:1 (2:0)
Branky: 37. a 50. Přichystal, 29. Ševčík, 90.+1 Řezníček - 48. Koudelka. Rozhodčí: Křepský - Dresler, Bureš. ŽK: Kopřiva, Kušej, Píchal (všichni Prostějov). Diváci: 3014.

Ústí nad Labem - Líšeň 2:2 (0:1)
Branky: 64. Tymošenko, 70. Krobot - 24. Zikl, 86. Toutou Mpondo. Rozhodčí: Starý - Leška, Černoevič. ŽK: Tymošenko - Jeřábek. Diváci: 623.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40