Velký obrat Dukly proti Líšni, Žižkov zase padl, béčko Sparty zabralo

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Vlašimi porazili v 21. kole druhé ligy díky brance Davida Broukala z 92. minuty Varnsdorf 1:0 a posunuli se zásluhou lepšího skóre na druhé místo neúplné tabulky před Líšeň. Ta přišla na hřišti Dukly Praha o dvougólové vedení a prohrála po hattricku Daniela Součka 2:4. Oba týmy mají shodně 38 bodů a ztrácejí na vedoucí Brno devět bodů, Líšeň má však odehráno o jeden zápas více.

Na čtvrtou příčku se posunula Sparta B, která zvítězila v Ústí nad Labem 3:0. Prostějov prohrál v Chrudimi 0:1 a utrpěl čtvrtou porážku za sebou. Cenné tři body v boji o záchranu získal Třinec, který doma zdolal 3:1 Táborsko. Vyškov si poradil s poslední Viktorií Žižkov 2:1.

Vlašim vyhrála v soutěži počtvrté za sebou a dál drží příčky zajišťující baráž o nejvyšší soutěž. Přestože Varnsdorf přestřílela 13:7, rozhodující trefy se dočkala až v závěru po hlavičce obránce Broukala, který vstřelil svůj první gól v tomto ročníku druhé ligy. Varnsdorf prohrál podruhé za sebou a je šestý.

Líšni se na Julisce povedl začátek utkání a po gólech Málka a Machalíka si vypracovala po půl hodině hry dvoubrankové vedení. Pražané však v závěru prvního poločasu zásluhou Buchvaldka snížili a ve druhé části duel otočili. Táhl je hlavně záložník Souček.

Třiadvacetiletý hráč nejprve v 57. minutě parádní ranou vyrovnal a o sedm minut později utkání zvrátil z pokutového kopu vedení na stranu Dukly. Slávistický odchovanec pak v 69. minutě završil po rohovém kopu hattrick. Doposud přitom v sezoně zaznamenal jednu branku. Dukla vyhrála po pěti zápasech, poprvé v jarní části a posunula se na sedmé místo. Líšeň prohrála po dvou vítězstvích a zkomplikovala si boj o ligovou baráž

.Ze čtvrtého místa se k ní přiblížila Sparta B, která po trefách Turyny, Polidara a Holoubka zvítězila v Ústí nad Labem. Vedle toho, že ztrácí na Líšeň tři body, disponuje ještě jedním zápasem k dobru.

Prostějov, který po podzimní části sezony bojoval o postup do ligové baráže, prohrál na jaře i počtvrté. O vítězství Chrudimi rozhodl v 81. minutě Průcha. Prostějov dohrával bez vyloučeného Schustera a klesl s 26 body na deváté místo neúplné tabulky. Chrudim bodovala podruhé za sebou a od příček zajišťujících záchranu ji dělí tři body.

Před Prostějov se dostal Vyškov, jenž po vítězství nad Žižkovem poskočil na osmou příčku. Pražané jsou dál poslední, od záchrany je dělí deset bodů.

Třinec vyhrál před svými diváky potřetí za sebou, po Chrudimi a Prostějovu porazil i Táborsko. Poté, co byl po hodině hry stav 1:1, rozhodli Slezané v rozmezí 65. a 67. minuty, kdy se trefili Omasta a Kania. Třinec je třináctý a má na sestupové příčky pětibodový náskok. Táborsko nevyhrálo poosmé za sebou a je desáté.

21. kolo druhé fotbalové ligy:

Chrudim - Prostějov 1:0 (0:0)
Branka: 81. Průcha. Rozhodčí: Franěk - Leška, Kotalík. ŽK: Sokol, Vrána - Hönig, Schuster, Kušej, Kopřiva. ČK: 85. Schuster. Diváci: 320.

Třinec - Táborsko 3:1 (1:0)
Branky: 5. Dedič, 65. Omasta, 67. Kania - 51. Kosek. Rozhodčí: Szikszay - Slavíček, Poživil. ŽK: Javůrek, Hýbl - Robakidze. Diváci: 176.

Vyškov - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 18. Lacík, 86. vlastní Soungole - 33. V. Novák. Rozhodčí: Berka - Šimáček, M. Novák. ŽK: Srubek, Vintr, Ackroyd - Bazal. Diváci: 382.

Dukla Praha - Líšeň 4:2 (1:2)
Branky: 57., 64. z pen. a 69. Souček, 45. Buchvaldek - 6. Málek, 32. Machalík. Rozhodčí: Dorušák - Hájek, Dobrovolný. ŽK: Souček, Kozel, Breda - Černín, Veselý, Málek. Diváci: 602.

Vlašim - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Broukal. Rozhodčí: Ulrich - Pečenka, Černoevič. ŽK: Zlatohlávek, Jurásek, Svoboda - Zbrožek, Kocourek. Diváci: 290.

Ústí nad Labem - Sparta B 0:3 (0:2)
Branky: 29. Turyna, 38. Polidar, 60. Holoubek. Rozhodčí: Batík - Volf, Machač. ŽK: Tymoščenko, Brak, Kabancov - Vydra, Suchomel. Diváci: 432.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40