Vlašim a Opava míří do baráže, Líšeň vybouchla na půdě posledního Žižkova

0
Sparta - Baník: Haraslín nádhernou ranou překonal Markoviče, 4:1!
Sparta - Baník: Drama na Letné! Ewertonův průnik zužitkoval Kubala, 4:3!

Fotbalisté Vlašimi v závěrečném 30. kole druhé ligy doma porazili Opavu 3:1 a společně se svým soupeřem postoupili do baráže o nejvyšší soutěž. Vlašim obsadila druhé místo, Opava skončila třetí i díky zaváhání Líšně. Brněnský tým překvapivě prohrál na stadionu sestupujícího Žižkova 1:3 a v konečné tabulce zůstal čtvrtý s bodovou ztrátou na Slezany.

Z první ligy půjdou do baráže Teplice, o druhém účastníkovi rozhodne až dnešním poslední páté kolo nadstavbové skupiny o záchranu. Dvojzápasy o účast v nejvyšší soutěže jsou na programu příští týden ve čtvrtek a v neděli. Vlašim začne na hřišti patnáctého mužstva tabulky, Opava odstartuje baráž doma proti čtrnáctému celku.

V prvním poločase v Chrudimi zazářil Jurásek, který nejprve s osmé minutě otevřel skóre a za půl hodiny připravil druhý gól pro Gninguea. V 77. minutě zvýšil střídající Toula, porážku hostů zmírnil další náhradník Kopečný. Opava ve druhé lize prohrála po 12 zápasech a více než dvou měsících.

Na Žižkově po bezbrankové první půli poslal Líšeň do vedení ve 47. minutě Ulbrich, ale hned za minutu odpověděl Bazal. Pražané pak nečekaně zápas otočili, když mezi 59. a 61. minutou přidali další trefy Voltr s Novákem. Viktoria na třetí vítězství v druholigové sezoně čekala od 15. července, kdy ve čtvrtém kole porazila B-tým Sparty 3:0.

Jistý vítěz druhé ligy a přímý postupující do nejvyšší soutěže Brno zakončilo sezonu domácí remízou 1:1 s Táborskem. Za Zbrojovku se prosadil Řezníček, jenž se stal nejlepším střelcem ročníku s 18 góly.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40