Béčko Sparty plné posil porazilo Opavu, Táborsko si poradilo s Líšní

Autor: ČTK, krm
1
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
SESTŘIH: Florida - Boston 1:5. Zacha dvěma asistencemi přispěl ke kanonádě, Pastrňák nahrával jednou

Fotbalisté vedoucí Líšně prohráli v 9. kole druhé ligy gólem v nastavení na hřišti Táborska 0:1 a poprvé v sezoně nebodovali. Pražská Dukla navzdory oslabení remizovala na půdě olomouckého „béčka“ 2:2.  Sparťanská rezerva, kterou výrazně posílili hráči z áčka, porazila doma Opavu 1:0. Poslední Vlašim si doma poradila s předposlední Slavií B 3:1.

Utkání Táborska s Líšní směřovalo k bezbrankové remíze, jenže v první minutě nastavení uviděl červenou kartu hostující Jeřábek a Plachý z nařízené standardky vystřelil Jihočechům tři body. Vítězný debut na jejich lavičce prožil trenér Nádvorník.

V úvodních 21 minutách padly v Olomouci tři branky. Domácí poslal do vedení Šíp, za dejvický celek srovnal Piroch. Sigmě však rychle vrátil náskok Jakub Matoušek. Od 62. minuty dohrávali svěřenci trenéra Rady bez vyloučeného Holiše, přesto však zásluhou Matějky získali alespoň bod. Hanáci nevyhráli čtvrté kolo po sobě a v neúplné tabulce jsou pátí, Pražanům patří 11. příčka.

O vítězství Sparty B rozhodl ve 22. minutě Jan Fortelný. Tým kouče Horňáka zvítězil po třech prohrách a posunul se na 12. místo. Slezané nebodovali po čtyřech kolech a jsou sedmí. Kromě střelce Fortelného za béčko Sparty hrály i další posily z A-týmu - Michal Sáček, Adam Karabec, Filip Panák, Milan Heča, Tomáš Wiesner nebo Martin Vitík.

Ve Vlašimi se diváci všech branek dočkali v úvodním dějství. Za domácí se v rozmezí 24. až 35. minuty prosadili Smejkal, Svoboda a Suchan, za hosty snížil Beran.

9. kolo druhé fotbalové ligy:

Sigma Olomouc B - Dukla Praha 2:2 (2:1)
Branky: 9. Šíp, 21. J. Matoušek - 18. Piroch, 74. Matějka. Rozhodčí: Černý - Dresler, Mikeska. ŽK: Grygar - Piroch, Kim Sung-pin, Peterka. ČK: 62. Holiš (Dukla). Diváci: 330.

Sparta Praha B - Opava 1:0 (1:0)
Branka: 22. Fortelný. Rozhodčí: Ulrich - Hurych, Mojžíš. ŽK: Vitík, Horák, Vydra - Rychlý. Diváci: 488.

Vlašim - Slavia Praha B 3:1 (3:1)
Branky: 24. Smejkal, 33. Svoboda, 35. Suchan - 39. Beran. Rozhodčí: Kotala - Bureš, Kotík. ŽK: Horský, Heppner, Halinský - Kopáček, Singhateh, Trédl. Diváci: 452.

Táborsko - Líšeň 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Plachý. Rozhodčí: Radina - Pfeifer, Šafránková. ŽK: Babacar - Machalík, Čermák. ČK: 90.+1 Jeřábek (Líšeň). Diváci: 513.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43
7. Táborsko 30 11 9 10 39:43 42
8. Chrudim 30 8 15 7 32:32 39