Michal Kvasnica
Premium
9. prosince 2022 • 16:00

Opava: přijde kouč z Baníku? „Rebela“ řeší Pardubice, Slavia sleduje talent

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zeď Kacetl: podívejte se na zákroky třineckého fantoma, který deptal Spartu
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 5:1. Dvougólový Marcinko poslal Oceláře do semifinále, čeká je Dynamo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po více než třech týdnech od posledního podzimního zápasu se druholigová Opava rozloučila s trenérem Romanem Westem, jenž ji v minulé sezoně dostal do baráže o postup mezi elitu. Nahradit by ho mohl kouč smluvně vázaný v ostravském Baníku. Další novinky ze Slezska? Zájem z FORTUNA:LIGY je o polského univerzála či mladého reprezentanta do 20 let.Loňská Opava bavila. Po sestupu sestavila zajímavý kádr, uhrála třetí příčku a v baráži sehrála atraktivní dvojzápas s Bohemians. Jenže opory odešly a nyní už to tak slavné není.

Devatenáct podzimních bodů znamená, že SFC přezimuje jedenáctý. Už však bez kouče Romana Westa, jehož konec klub oznámil na Mikuláše.

„Trenérův konec nebyl ukvapenou záležitostí, situaci jsme řešili od posledního podzimního zápasu, tedy v podstatě tři týdny. Hlavním důvodem je fakt, že jsme se rozcházeli v názorech, jakým směrem by se měl fotbal v Opavě ubírat. Ne že bychom neměli ambice, ale musí být úměrné finanční situaci klubu. Když to řeknu zjednodušeně: když budeme mít peníze, určitě bychom se nebránili první lize,“ vysvětluje sportovní manažer Jaroslav Kolínek.

De facto stejný důvod redakci potvrdil i West. „Měl jsem trochu jiný pohled na budoucnost. Chtěl jsem důrazněji dbát na lepší výsledky a postavení týmu v tabulce. Myslím si, že daleko větší ambice Opavě prostě sluší. Mužstvo podle mě musí být složené nejen z mladíků s potenciálem prodeje, ale i ze střední generace a zkušených lídrů, kteří by ostatní táhli a v krizových momentech je podrželi,“ řekl v rozhovoru pro iSport.cz, který na webu najdete v příštích dnech.

To už možná bude znám Westův nástupce, management by chtěl nového

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud