Vyškov bez Trousila bodoval s béčkem Slavie, čtyři góly dali Afričani

2
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Vyškova po odvolání trenéra Jana Trousila remizovali ve 24. kole druhé ligy s posledním B-týmem Slavie 2:2 a zůstali na pátém místě neúplné tabulky. Domácí dočasně vedli kouč brankářů Rostislav Horáček a zraněný kapitán Michal Klesa. Varnsdorf remizoval ve Vlašimi 2:2 a je dál čtvrtý.

Pražané začali v Drnovicích lépe. Kričfaluši ještě trefil břevno, ale Singhateh ve 25. minutě už poslal Slavii do vedení premiérovým gólem v Česku. Za sedm minut vyrovnal Kamerunec Alégué.

Gambijský útočník Singhateh krátce po změně stran vrátil hostům náskok z penalty. Vyškovští ale dokázali i podruhé odpovědět, v 82. minutě rozhodl o dělbě bodů další Afričan Kanakimana z Burundi. Slávistická rezerva nezvítězila popáté za sebou.

Vlašim po necelé čtvrt hodině hry poslal do vedený Horský. Ve 21. minutě srovnal Schön, ale jeho spoluhráč Kouřil chvíli nato neproměnil penaltu. Těsně před pauzou přidal druhý domácí gól Rigo. Varnsdorfu zařídil bod v 72. minutě střídající Zbrožek. Vlašim potřetí za sebou nevyhrála a je na sedmé příčce.

Chrudim na svém hřišti remizovala s Třincem 1:1. Obě branky padly v závěru prvního poločasu, na trefu domácího Firbachera těsně před pauzou odpověděl Foltyn. Domácím patří sedmá pozice, Slezané i podruhé pod trenérem Westem bodovali a jsou čtrnáctí.

24. kolo druhé fotbalové ligy:

Vyškov - Slavia Praha B 2:2 (1:1)
Branky:
32. Alégué, 82. Kanakimana - 25. a 56. z pen. Singhateh. Rozhodčí: Volek - Horák, Pospíšil. ŽK: Štěpánek, Vintr, Němeček - Hošek, Hronek. Diváci: 623.

Chrudim - Třinec 1:1 (1:1)
Branky:
39. Firbacher - 44. Foltyn. Rozhodčí: Rouček - Leška, Šafránková. ŽK: Skwarczek - Turyna, Jursa. Diváci: 650.

Vlašim - Varnsdorf 2:2 (2:1)
Branky: 15. Horský, 45.+2 Rigo - 21. Schön, 72. Zbrožek. Rozhodčí: Opočenský - Vyhnanovský, Kotalík. ŽK: Nogha - Rudnytskyy, Schön, Richter, Ondráček. Diváci: 392.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43
7. Táborsko 30 11 9 10 39:43 42
8. Chrudim 30 8 15 7 32:32 39