23. dubna 2023 • 19:14

Šlágr druhé ligy bez vítěze, Čelůstka pomohl béčku Sparty. Opava v potížích

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Karviné remizovali ve 24. kole druhé ligy po dramatickém závěru přímého souboje o první místo s Líšní 2:2. Domácí Slezané přišli o výhru v nastavení, před nedělním soupeřem ale nadále zůstali o bod v čele tabulky. Na třetí Příbram mají tříbodový náskok, Středočeši ale sehráli o dva zápasy méně. Pražská Dukla zvítězila v Jihlavě 1:0, stejným poměrem Táborsko zdolalo předposlední Opavu. Sparťanský B-tým porazil Prostějov 2:0.

Karvinou poslal do vedení proti Líšni v úvodním dějství Memič. V 80. minutě srovnal Pašek, poté si ale dal vlastní gól hostující obránce Černín. Jeho spoluhráč Pašek v nastavení vyrovnal, přesto domácí mohli slavit výhru, jenže Budínský z přímého kopu trefil tyč. Karviná bodovala v osmém kole po sobě, Líšeň v pátém.

Vítěznou trefu Dukly v Jihlavě zaznamenal v 10. minutě Červenka. Dejvický celek vyhrál třetí utkání po sobě a na druhou Líšeň, která drží první barážovou pozici, ztrácí tři body. Svěřenci trenéra Petra Rady jsou pouze o bod za Příbramí. Jihlava prohrála třetí zápas v řadě a je jedenáctá.

Táborsko díky vítězství nad Opavou poskočilo na desáté místo. Jedinou branku utkání zaznamenal v 62. minutě z penalty bývalý hráč Slezanů Dordič. Opava nezvítězila už 14 kol.

První poločas v dresu Sparty proti Prostějovu odehrál Ondřej Čelůstka. Třiatřicetiletý stoper nastoupil poprvé od loňského února, dlouhou pauzu měl kvůli problémům s achilovkou. Sparťanská rezerva rozhodla o vítězství po změně stran brankami Schánělce a srbského obránce Kamenoviče.

Pražané vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů a posunuli se na deváté místo. Hanáci zůstali na čtrnácté příčce, která jako poslední zaručuje záchranu. Na Opavu mají tříbodový náskok.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 24. kolo:

Sparta Praha B - Prostějov 2:0 (0:0)
Branky: 54. Schánělec, 70. Kamenovič. Rozhodčí: Radina - Mojžíš, Černoevič. ŽK: Kamenovič, Okeke, Cissé - Gábriš, Gouamene, Blahuta. Diváci: 315.

Karviná - Líšeň 2:2 (1:1)
Branky: 18. Memič, 87. vlastní Černín - 80. a 90.+2 Pašek. Rozhodčí: Ulrich - Pfeifer, Bureš. ŽK: Budínský - Sokol, Pašek. Diváci: 1788.

Jihlava - Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branka: 10. Červenka. Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Lakomý. ŽK: Selnar, Tureček - Matějka, F. Rada. Diváci: 805.

Táborsko - Opava 1:0 (0:0)
Branka: 62. Dordič z pen. Rozhodčí: Všetečka - Hurych, Pochylý. ŽK: Navrátil, Kateřiňák, Šašinka, Koné, Alexandr - Haitl, Janoščin. Diváci: 670.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43
7. Táborsko 30 11 9 10 39:43 42
8. Chrudim 30 8 15 7 32:32 39