5. srpna 2023 • 20:58

Táborsko válí ve druhé lize. Porazilo i Brno, skvělý comeback Žižkova

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Táborska porazili ve šlágru 4. kola druhé ligy Brno 2:1 a jako jediní v soutěži zůstávají bez ztráty bodu. Poprvé v sezoně zaváhaly Vyškov s Jihlavou, oba celky remizovaly 1:1. První vítězství v ročníku si připsala Líšeň, která porazila Příbram 2:0. Opava proti nováčkovi Žižkovu neudržela tříbrankový náskok a jen remizovala 3:3.

Táborsko prožívá nečekaně povedený vstup do sezony. Jihočeský celek vedl nad Brnem už ve třetí minutě. V 74. minutě Zbrojovka srovnala, ale za chvíli rozhodl z pravé strany domácí Plachý. Brněnský tým po sestupu nadále tápe a ze čtyř kol pouze jednou zvítězil. Na vedoucí příčku tabulky, která jako jediná znamená přímý postup mezi elitu, ztrácí Zbrojovka coby největší favorit soutěže už propastných osm bodů.

Po třech výhrách poprvé přišel o body Vyškov. Ve Vlašimi hned od úvodu musel po penaltě domácích dotahovat a nakonec mohl být rád za remízu, o které rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Metsoko. Vyškovští ztrácejí z druhého místa tabulky dva body na Táborsko. Vlašimští i ve čtvrtém duelu v sezoně hráli nerozhodně a potvrdili pozici remízového "krále".

Jihlava na stadionu nováčka z Kroměříže vedla od 33. minuty po vlastním gólu Housera, hned po změně stran ale srovnal Cupák. V závěru hosté dohrávali bez dvou vyloučených hráčů a mohl být rádi za bod. Kroměříž doma ani napodruhé neprohrála. Vysočina stejně jako Vyškov ztrácí na vedoucí Táborsko dva body.

Po dvou výhrách za sebou neuspěla Příbram, která prohrála na stadionu Líšně. Vítězný gól dal ve 13. minutě zpoza vápna Matocha. Brněnský celek poprvé v sezoně vyhrál a dostal se mezi sedmičku mužstev ze středu tabulky, která mají na kontě čtyři body. Po divoké remíze 3:3 mezi ně patří i Opava a Žižkov. Pražský nováček ve Slezsku ještě v 62. minutě prohrával 0:3, ale poté proměnil penaltu Voltr a v závěru srovnali střídající Jirásek a Sixta.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 4. kolo:

Kroměříž - Jihlava 1:1 (0:1), Líšeň - Příbram 2:0 (1:0), Táborsko - Brno 2:1 (1:0), Vlašim - Vyškov 1:1 (1:0), Opava - Žižkov 3:3 (2:0).

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Sparta B 25 10 5 10 45:41 35
7. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
8. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33