Chrudim rozstřílela Prostějov, Huf dal hattrick. Žižkov uspěl v Olomouci

0
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer

Fotbalisté Chrudimi v šestém kole druhé ligy na svém hřišti deklasovali Prostějov 6:2 i díky hattricku útočníka Davida Hufa. Východočeši poprvé v sezoně zvítězili a opustili poslední místo tabulky. Na něj se propadl B- tým Olomouce po domácí prohře 0:2 s nováčkem Žižkovem.

Prostějov sice poslal do vedení v sedmé minutě Bartolomeu, ale domácí už po čtvrthodině otočili skóre brankami Hufa a Novotného. Krátce po změně stran Huf zvýšil z penalty a poté se za Chrudim dvakrát trefil střídající Látal. Před jeho druhým gólem byl v 71. minutě vyloučen hostující náhradník Cienciala po druhé žluté kartě.

V 83. minutě Huf, letní posila na hostování z Pardubic, dovršil hattrick. Debakl Prostějova ještě v závěru zmírnil kapitán Habusta. Jeho mužstvo v soutěži nezvítězilo popáté za sebou.

Branky Žižkova před pouhými 237 diváky na olomouckém Andrově stadionu vstřelili Ekvádorec Batioja a Uganďan Muleme. Rezerva Sigmy ani na šestý pokus v ročníku nevyhrála. Pražská Viktoria po návratu do druhé ligy poprvé venku naplno bodovala.

Chrudim - Prostějov 6:2 (2:1)
Branky: 12., 48. z pen. a 83. Huf, 68. a 77. Látal, 21. Novotný - 7. Bartolomeu, 89. Habusta. Rozhodčí: Ulrich - Dobrovolný, Mojžíš. ŽK: Borkovec, Novotný - Moučka, Cienciala. ČK: 71. Cienciala. Diváci: 823.

Sigma Olomouc B - Viktoria Žižkov 0:2 (0:1)
Branky: 37. Batioja, 53. Muleme. Rozhodčí: Kvítek - Novák, Ježek. ŽK: Fabiánek, Spáčil (oba Olomouc B). Diváci: 237.

1. Leverkusen 31 25 6 0 77:22 81
2. Bayern 31 22 3 6 89:38 69
3. Stuttgart 31 20 4 7 70:38 64
4. Lipsko 31 19 5 7 73:35 62
5. Dortmund 31 16 9 6 59:39 57
6. Frankfurt 31 11 12 8 47:42 45
7. Freiburg 31 11 7 13 43:55 40
8. Augsburg 31 10 9 12 48:52 39