Dukla do čela nejde, s Táborskem jen remizovala. Béčko Sigmy prohrálo

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Dukly v 15. kole druhé ligy doma remizovali s Táborskem 0:0 a nevyužili šanci posunout se do čela tabulky. Pražané zůstali na druhém místě o bod za vedoucím Vyškovem, který v sobotu hrál bez branek s Líšní. Chrudim dnes zvítězila na hřišti olomouckého B-týmu 4:2 a venku poprvé v sezoně vyhrála. Na stadionu soupeře uspěla také Jihlava, která porazila Žižkov 2:0 a posunula se na pátou pozici.

Souboj Dukly s Táborskem na Julisce nabídl bojovný fotbal s minimem šancí. Táborsko potvrdilo pozici mužstva s nejlepší defenzivou v ročníku. Dosud inkasovalo je 13 branek, poosmé udrželo čisté konto a poskočilo na třetí příčku.

Chrudimský Huf na olomouckém Andrově stadionu, kam dorazilo pouze 148 diváků, otevřel skóre ve 20. minutě z penalty. V závěru prvního poločasu srovnal vlastním gólem Míka a krátce po pauze poslal rezervu Sigmy do vedení Langer. Hosté ale pak vstřelili tři branky, o které se postarali Kutík, znovu Huf a Řezníček.

Východočeši si polepšili na devátou příčku. Olomoucký B-tým vyšel naprázdno po dvou výhrách a patří mu jedenáctá pozice. Hanáci jsou nejhorším domácím týmem druholigového ročníku se sedmi body.

První jihlavský gól na Žižkově vstřelil ve 44. minutě Araujo-Wilson, v nastavení druhé půle přidal pojistku střídající Ogiomade. Vysočina venku naplno bodovala po pěti kolech, Pražský nováček doma zaváhal po sérii tří zápasů bez porážky a je dvanáctý.

15. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)
Branky: 40. Araujo-Wilson, 90.+4 Ogiomade. Rozhodčí: Volek - Pospíšil, Malimánek. ŽK: Batioja, Sodoma, Klusák - Araujo-Wilson. Diváci: 972.

Sigma Olomouc B - Chrudim 2:4 (1:1)
Branky: 44. vlastní Míka, 51. Langer - 20. z pen. a 79. Huf, 56. Kutík, 85. Řezníček. Rozhodčí: Doubrava - Kubr, Hádek. ŽK: Toml, Kutík, Záviška (všichni Chrudim). Diváci: 148.

Dukla Praha - Táborsko 0:0
Rozhodčí: Opočenský - Váňa, Kotalík. ŽK: Barac, Vondrášek, Kozel, Rada (trenér) - Koné, Kateřiňák, Tusjak. Diváci: 1094.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
7. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33
8. Opava 25 9 6 10 27:29 33