Wágner trefil Příbrami výhru na závěr podzimu, Jihlava hrála smírně s Líšní

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Příbrami zakončili podzimní část druhé ligy domácí výhrou 1:0 nad Žižkovem. Středočeši jsou po 16. kole na čtvrtém místě neúplné tabulky. Pátá je Jihlava, která v pátek remizovala na svém hřišti 1:1 s Líšní.

Příbram udolala nováčka soutěže gólem v 80. minutě, po Matouškově centru se prosadil kapitán Wágner. Obávaný kanonýr se po problémech se zraněním trefil podruhé v sezoně. Žižkov nebodoval potřetí za sebou a je na 12. pozici, při souhře víkendových výsledků se ale může propadnout až do sestupového pásma.

Jihlavu poslal do vedení v 49. minutě Araujo-Wilson, se šesti góly druhý nejlepší střelec týmu. Trinidadský útočník byl ale v 61. minutě po druhé žluté kartě vyloučen a záhy využil přesilovku po rohovém kopu Čermák. Líšeň je v tabulce devátá.

Po dohrání 16. kola čeká druhou nejvyšší soutěž dlouhá zimní přestávka. Hrát se znovu začne o prvním březnovém víkendu.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
7. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33
8. Opava 25 9 6 10 27:29 33