Vyškov se nadále trápí. Podlehl rezervě Sigmy 0:1 a čeká na jarní výhru

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Sigmy Olomouc B v úvodním utkání 19. kola druhé ligy porazili Vyškov 1:0. Lídr tabulky tak nadále čeká na první jarní výhru. V sobotu ho o vedení může připravit druhá Dukla, která ztrácí jen bod. Vlašim přehrála Prostějov 2:1 a drží se těsně za barážovými příčkami.

Vyškovský klub v zimě změnil majitele a jeho cílem nadále zůstává postup do nejvyšší soutěže. Vstup do jarní části sezony se však favoritovi vůbec nepovedl, ze tří úvodních utkání vytěžil pouze bod. Zápas na Hané rozhodli domácí v 76. minutě, kdy jim vyšla rychlá kolmá akce. Muritala z křídla odcentroval a volný Šíp zakončil přesně. Rezerva Olomouce je sedmá.

Vítězný gól Vlašimi proti Prostějovu na 2:1 dal v 73. minutě hlavou obránce Breda. Zatímco Středočeši ztrácejí z páté příčky jen bod na třetí Táborsko, Hanáci zůstávají na sestupovém patnáctém místě.