Vyškov proti Táborsku ztratil náskok, čeká na výhru. Prostějov dál poslední

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Vyškova ve šlágru 20. kola druhé ligy neudrželi dvougólové vedení a doma pouze remizovali 2:2 se třetím Táborskem. Moravané nevyhráli na jaře ani čtvrté utkání a z druhého místa ztrácejí už čtyři body na vedoucí Duklu Praha. Poslední Prostějov prohrál na svém hřišti 2:4 s Chrudimí.

Vyškov si zopakoval scénář z posledního domácího duelu s Vlašimí (2:2), tentokrát ale o náskok přišel. Proti Táborsku se ujal vedení po dvou gólech krátce po změně stran, trefili se Schön a Krollis. Lotyšský útočník, který přišel v zimě na hostování z italské Spezie, se prosadil poprvé v soutěži a navázal na úterní zásah za reprezentaci v utkání s Lichtenštejnskem.

Jihočeši ale odpověděli rovněž „slepenými“ góly v 74. a 76. minutě. Nejprve snížil Šašinka a vzápětí potrestal chybu v domácí rozehrávce Sojka. Táborsko udrželo jarní neporazitelnost, na dnešního soupeře ztrácí nadále čtyři body.

Prostějov prohrával po první půli 0:2 a navíc hrál od 20. minuty bez vyloučeného Matochy, přesto dokázal i v oslabení srovnat stav. V 76. minutě ale rozhodl Langhamer a v závěru přidal svůj druhý zásah v utkání Mašek. Chrudim se posunula na páté místo tabulky a ztrácí jen dva body na barážovou příčku.

20. kolo druhé fotbalové ligy:

Vyškov - Táborsko 2:2 (0:0)
Branky: 56. Schön, 61. Krollis - 74. Šašinka, 76. Sojka. Rozhodčí: Petřík - Leška, Malimánek. ŽK: Straalman, Delferriere - Varačka, Kateřiňák. Diváci: 1012.

Prostějov - Chrudim 2:4 (0:2)
Branky: 48. Harušťák, 59. Štěrba - 45.+2 a 83. Mašek, 43. D. Látal, 77. Langhamer. Rozhodčí: Pechanec - Pfefer, Zoufalý. ŽK: Bednár, R. Látal - Řezníček, Mašek. ČK: 20. Matocha (Prostějov). Diváci: 420.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Sparta B 25 10 5 10 45:41 35
7. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
8. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33