Střelec z Bosny Asim Zec hráčem kola Juniorské ligy: Podruhé čtyřgólový | iSport.cz
30. října 2012 • 14:30

Střelec z Bosny Asim Zec hráčem kola Juniorské ligy: Podruhé čtyřgólový

Autor: juniorskaliga.cz
Asim Zec Hráčem 14. kola Juniorské ligy
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ocenění pro Hráče kola poprvé zamířilo na východ Čech. V pořadí čtvrtým vítězem ankety se totiž stal fotbalista Hradce Králové Asim Zec. Osmnáctiletý útočník z Bosny a Hercegoviny se podruhé v sezóně blýskl čtyřmi vstřelenými brankami během jednoho utkání a výraznou měrou se tak podílel na vítězství svého týmu 7:2 na půdě Příbrami.Asim Zec (narozen 23. ledna 1994) je už nyní jedním z nejobávanějších útočníků pobíhajících po trávnících Juniorské ligy. Podruhé během sezóny, v úvodních čtrnácti kolech, dokázal nastřílet čtyři góly během jednoho zápasu. Ve druhém kole to odskákala Slavia a ve čtrnáctém Příbram, proti které navíc přihrál na další gól, tudíž měl prsty hned v pěti brankách ze sedmi. A to všechno během 79 minut, poté byl střídán a příbramská obrana si oddechla.

Díky čtyřem gólům se tak teprve osmnáctiletý útočník z Bosny a Hercegoviny znovu posunul na první příčku tabulky střelců Juniorské ligy, kterou už v předešlých kolech „obýval“.

Asim Zec: Největší ocenění v mé kariéře

Jak jste byl spokojen s výsledkem? V poločase jste prohrávali, ale ve druhé půlce jste opravdu udeřili, co říkáte?

Abych byl upřímný, když jsme v 51. minutě vyrovnali, hodně nám k tomu pomohl svojí chybou brankář domácích a musím říci, že defenziva příbramských se za stavu 4:2 doslova zhroutila. Ale vítězství 7:2 a ještě na půdě soupeře nás pochopitelně těší. Také jsme v kabině křičeli radostí, jako kdybychom vyhráli celou ligu.

Co pro vás znamená, že jste se stal Hráčem kola?
Je to pro mě pochopitelně velké ocenění. Asi největší v mé kariéře. Beru to jako velký závazek, jelikož nyní mě budou určitě soupeřící týmy hodně sledovat a dávat si i velký pozor na moji ofenzivní hru.

Jaký máte názor na Juniorskou ligu?
Je to super, jelikož řada týmů nechává hrát ligové hráče, i právě Příbram, a my hodně mladí, vlastně ještě v dorosteneckých letech, máme neuvěřitelnou příležitost si zahrát proti nim v takto kvalitní soutěži. Určitě je to výborná soutěž, která má vyšší úroveň, než třeba Juniorská liga v Bosně a Hercegovině.

Podívejme se tedy na Bosnu a Hercegovinu, jak tam funguje Juniorská liga. A hraje se vůbec?
Ano, v Bosně se hraje, jak dorostenecká, tak i juniorská liga. Já sám jsem hrál od svých osmi let za tým Iskra Bugojno a v dorostenecké lize jsem se v šestnácti letech stal nejlepším střelcem této ligy. Juniorská liga v Bosně a Hercegovině nemá takovou úroveň, jako je tomu v České republice, i když není uzavřená a sestupuje i postupuje se.

Čeho byste rád dosáhl v nejbližších měsících či letech?
Mým krátkodobým cílem je stát se platným členem A–týmu Hradce Králové, být rychlým a dobře střílejícím útočníkem a hrát pěkný ofenzivní fotbal, který se bude líbit divákům.

Jaký je váš fotbalový sen a vzor?
Jednou bych si pochopitelně chtěl zahrát Ligu mistrů. Předpokladem k tomu je, abych se dostal na soupisku nějakého výborného celku hrajícího německou, španělskou, italskou nebo anglickou či tureckou ligu. Mým velkým vzorem je můj starší bratr Ermin, který hraje v Turecku nejvyšší soutěž za Genclerbirligi, ale jinak se mi nejvíce jako fotbalista líbí Cristiano Ronaldo. Kdybych hrál fotbal jednou jako on, tak by se mi splnil životní sen.

Luboš Prokopec
trenér juniorského týmu Hradce Králové

„Asim je platný koncový hráč, má potřebný takzvaný čuch na góly. Umí se nabízet ve velkém vápně, na svůj věk je fotbalově velmi vyspělý, velký vzor má ve svém bratrovi, který hraje tureckou ligu. Do celku zapadl, přestože ho trápí jazyková bariéra. S hráči se dokáže dorozumět svými pohyby na hřišti. K jeho přednostem patří rychlost a vynikající orientace. Je typickým hráčem z Balkánského poloostrova, tedy temperamentní, hbitý a umí se rychle přizpůsobit stylu hry týmu. Do klubu přivedl Asima trenér A-mužstva Jiří Plíšek. Jednak má s fotbalisty z Bosny a Hercegoviny dobré zkušenosti a jistě bude chtít Asima začlenit plnohodnotně do našeho áčka. Ostatně, času je dost, vždyť tomuto hráči je teprve osmnáct let.“

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud