5. ledna 2018 • 12:33

Tipsport liga nasadí video. Prověříme ho, smál se trenér Hašek

Autor:
Reklama
On-line test videorozhodčího před zápasem Sparty s Mladou Boleslaví
TOP VIDEA
Kde hrají Češi? V čínském "zeleném městě" plném skútrů Kde hrají Češi? V čínském "zeleném městě" plném skútrů
Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tipsport liga jde s dobou. Do 21. ročníku zimního turnaje se poprvé zapojí videorozhodčí. Dohlížet bude na sedm zápasů základních skupin. Tipsport liga, které se zúčastní pět prvoligových týmů, začíná už v sobotu v Brně zápasem tamní Zbrojovky s Pardubicemi (13.00).I novináři mohou pohnout dějinami. V tomto případě dějinami Tipsport ligy. Na prosincové tiskovce se jeden reportér zeptal, zda bude na přípravném turnaji působit videorozhodčí, který měl v prosinci ostrou premiéru v HET lize. „Nejdřív nám to znělo jako sci-fi, ale druhý den jsme si řekli: Proč ne?“ prozradil ředitel turnaje Aleš Kolář. „Ligová fotbalová asociace nám to schválila jako testovací projekt, takže půjdeme do toho.“

Videorozhodčí v Tipsport lize poprvé pomůže 13. ledna na Xaverově v zápasech Liberce s Hradcem Králové a Jablonce proti Jihlavě. Pak bude video nasazené ještě do pěti utkání. Vystřídají se u něj Pavel Královec, Jiří Adam, Miroslav Zelinka a Karel Hrubeš.

„Schválně budeme střílet pod břevno a pod takovým úhlem, aby se míč odrážel na čáru a muselo se použít video,“ smál se Martin Hašek, trenér Bohemians. Byla to čistá nadsázka, protože v zápasech „klokanů“ videorozhodčí nebude.

1080p 720p 360p
Chceme si zachovat naši tvář a nadále se herně zlepšovat, říká trenér Bohemians Martin Hašek

Tipsport liga se hraje tradičně ve čtyřech skupinách, které hostí pražský Vyšehrad, Xaverov, Brno a Frýdek-Místek. Turnaj vyvrcholí 24. a 25. ledna Final Four na Vyšehradě. „Z mého pohledu je Tipsport liga mnohem zajímavější než obyčejné přípravné zápasy. Přináší větší nasazení i snazší motivaci hráčů, víc se přiblížíte podmínkám mistrovských utkání,“ pravil trenér Hašek, jehož Bohemians mají papírově schůdnou skupinu s třemi druholigovými soupeři.

Patronem letošního ročníku je bývalý brankář Jaromír Blažek, nový trenér gólmanů Mladé Boleslavi: „Je to pro mě pocta, pamatuju ještě začátky turnaje na Čechii Karlín.“ Vítěz turnaje získá 140 tisíc korun, 100 tisíc za triumf ve Final Four a dalších 40 tisíc za první místo ve skupině.

Tipsport liga 2018

Skupina A (Vyšehrad): Bohemians, Táborsko, Olympia Praha, Varnsdorf

Skupina B (Xaverov): Liberec, Hradec Králové, Jablonec, Jihlava

Skupina C (Brno): Brno, Pardubice, Znojmo, Skalica

Skupina D (Frýdek-Místek): Frýdek-Místek, Lodž, Prostějov, Poprad

Final Four, do něhož postoupí vítězové skupin, se hraje 24. a 25. ledna na Vyšehradě.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze