Fotbalistky jako bojovnice, ženský fotbal se chce vyrovnat mužskému | iSport.cz
15. srpna 2019 • 14:44

Fotbalistky jako bojovnice, ženský fotbal se chce vyrovnat mužskému

Autor: vmn
TOP VIDEA
České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1 České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1
Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu
VŠECHNA VIDEA ZDE

I na ženský fotbal může v Česku přijít na stadion přes 6 tisíc lidí, dokázal to zápas Ligy mistryň mezi Slavií a Bayernem Mnichov. A fotbalistky chtějí fanoušky přilákat i na další zápasy a dokázat, jaké jsou na hřišti bojovnice. Upozornit na to mají nová loga českých ženských soutěží.Nová loga připomínají rovnítko nebo dva rovnoběžné tahy štětcem. Připomínat mají nejen rovnítko mezi ženským a mužským fotbalem, ale také válečné maskování. Fotbalistky totiž mají být moderními bojovnicemi, hrdinkami dnešní doby.

„Myslím, že jakýkoliv způsob ženský fotbal zviditelnit a propagovat je super, za mě je skvělé, že jsem se toho mohla zúčastnit, moc se mi to líbí,“ řekla Markéta Ringelová, záložnice pražské Sparty a jedna z tváří kampaně #holkytaky, která má ženský fotbal propagovat.

Při propagaci ženského fotbalu se doposud pracovalo se stylizovanou ženskou postavou s míčem, jejíž různé variace byly k vidění i v zahraničí, takže loga jsou si hodně podobná a těžko rozlišitelná. Agentura, která vytvořila podobu i FORTUNA:LIZE, ale šla jinou cestou.

Ženský fotbal zažívá celosvětový boom, zvedá se jeho sledovanost, návštěvnost na zápasech i členská základna. Zápas Ligy mistryň mezi Slavií Praha a Bayernem Mnichov sledovalo letos v březnu v Edenu rekordních 6 822 diváků, což je číslo, na které mnohé mužské ligové zápasy vůbec nedosáhnou.

Ženy se prosazují i do mužského fotbalu. Posledním důkazem je rozhodčí Stephanie Frappartová, která společně se dvěma kolegyněmi odřídila Superpohár UEFA mezi Liverpoolem a Chelsea, který po penaltovém rozstřelu ovládli Reds ze severní Anglie.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud