Nižší soutěže řeší, jak na vir: Snad to nebude jako na jaře. Co testy a plán? | iSport.cz
29. července 2020 • 05:00

Nižší soutěže řeší, jak na vir: Snad to nebude jako na jaře. Co testy a plán?

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všem se blíží začátek nové sezony: profíkům i amatérům. A co na to mrcha koronavirus? Fotbalová asociace v těchto dnech dokončuje nový soutěžní řád a pravidla, jak se v nižších soutěžích od třetí ligy dolů chovat při nákaze, co když se bude muset odložit zápas, jak se bude sestupovat a postupovat při nedokončení ročníku... „Ale doufám, že tahle opatření využijeme co nejmíň, tedy že se COVID nebude tolik šířit,“ modlí se generální sekretář FAČR Jan Pauly. V zamčené části článku najdete i rozhovor s bývalým reprezentantem Martinem Jiránkem, kterého se start nižších soutěží týká dokonce ve dvou různých rolích.Jedna kauza „Techtle Mechtle“ a do karantény muselo hned několik pražských týmů. Včetně rezerv Sparty a Bohemians a juniorky Dukly. Nákaza se rozmohla i mezi dalšími výběry. Nicméně plošné opatření, které by se vztahovalo na celý region, neexistuje.

Týmy z nižších soutěží od třetí ligy dolů se zkrátka připravují, jak mohou. Doslova. Občas se zruší přípravné utkání, jako třeba to včerejší mezi áčkem Sparty a třetiligovým Loko Vltavín, jinde se precizně dezinfikují vnitřní prostory jako kabiny a chodby. Ovšem dokud se v týmu neobjeví nákaza, platí, že se chystá na novou sezonu.

Třetí ligy, divize, krajské přebory a ještě níž se během příštího měsíce mají pozvolna rozbíhat, někde už proběhly losovací aktivy, byly určeny termíny zápasů. A teď je to na Fotbalové asociaci České republiky, tedy na instituci, která tuzemský výkonnostní fotbal spravuje.

Ve čtvrtek proběhne telekonference se všemi předsedy krajských fotbalových svazů: na ní chce FAČR představit svoje návrhy, jak upravit soutěžní řád a nastavit taková pravidla, aby byl český amatérský fotbal co nejvíc hratelný.

„Chceme předsedům předložit například úpravu soutěžního řádu, nové povinnosti členů, aby svým chováním co nejvíc zabraňovali šíření COVIDU, jak přistupovat k odkládání zápasů, k postupům a sestupům při nedokončení soutěže. Budou to všechno taková generální pravidla, která by měla pomoct předcházet větším komplikacím, samozřejmě záleží i na součinnosti s hygienickými stanicemi,“ říká generální sekretář FAČR Jan Pauly.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč za první měsíc + zdarma vstup do saunového světa>>>

Pokud návrhy Fotbalové asociace projdou při čtvrteční telekonferenci, nebo se podaří domluvit na jiném znění, ihned půjdou všechna usnesení na pondělní zasedání Výkonného výboru. Ten to definitivně odklepne a nová pravidla se během příštího čtvrtku, nebo pátku zveřejní.

Teď konkrétněji. FAČR nebude financovat

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud