Baroš vigantickým hrdinou. Řepka přitahuje davy, byl u kanonády 11:1 | iSport.cz
30. srpna 2020 • 16:16

Baroš vigantickým hrdinou. Řepka přitahuje davy, byl u kanonády 11:1

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vrba: Kvalitní kádr? Je to pravda! Höjer bude zpátky zhruba v lednu
Liberec - Sparta: Karabec i Hložek přešli přes čtyři soupeře, famózní gól! 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za profesionální kariérou udělali tlustou čáru. Svůj um ale předvádějí dál. Bývalí reprezentanti Milan Baroš, Tomáš Řepka, Martin Jiránek, ale i Martin Fenin čerstvě nastupují v nižších soutěžích. A rozhodně je nač se koukat. První jmenovaný o víkendu vystřelil Viganticím v poslední minutě výhru 2:1, bývalý stoper Sparty zase pomohl k výhře 11:1.Po konci v Baníku se Milan Baroš rozhodl pomoct domovským Viganticím. V prvním zápase v jejich dresu zazářil při výhře 8:1 nad Juřinkou bilancí 2+3. „Bavilo mě to. Jsem rád, že jsem se mohl vrátit a zahrát si s radostí,“ hlásil po představení před tisícovkou fanoušků.

Gólově ozdobil i svůj druhý start ve zlínské I. A třídě. A že byl jeho zásah důležitý. V 90. minutě totiž vystřelil Viganticím tři body, když rozhodl o jejich vítězství nad Valašskými Klobouky 2:1.

Na Kutnohorsku zase táhne Tomáš Řepka. Ten se dohodl na spolupráci s Červenými Janovicemi, týmem z III. třídy. A není jediným bývalým reprezentantem. Spolu s ním je v mužstvu také Martin Jiránek, byť o víkendu nenastoupil kvůli zranění, a navrch ještě jedno známé fotbalové jméno – Panenka, konkrétně Tomáš. Ano, správně, jde o syna slavného Antonína Panenky.

Tomáš Řepka, Štěpán Kacafírek a Martin Jiránek by měli být hlavními tahouny Červených Janovic v III. třídě na Kutnohorsku
Tomáš Řepka, Štěpán Kacafírek a Martin Jiránek by měli být hlavními tahouny Červených Janovic v III. třídě na Kutnohorsku

Vstup do soutěže se týmu z obce ležící zhruba 13 kilometrů od Kutné Hory podařil. Na úvod porazil 8:4 Sedlec, v sobotu pak v prvním domácím duelu doslova přejel Vlkaneč 11:1. „Strašně moc si to užívám, stejně jako to, že chodí hodně diváků. Doufám, že to tak bude pořád,“ uvedl Řepka v rozhovoru pro Sport.cz.

Není divu, vždyť jeho první dva starty v červenojanovickém dresu vidělo v součtu 1600 fanoušků. Jen pro srovnání, úvodní dva duely Červených Janovic v minulé sezoně sledovalo 75 lidí. „Jeho přínos je obrovský. To, co se tu děje, to je zápas století. Jsme rádi, že tu je. Že se ho sem spolu s Martinem Jiránkem povedlo dostat. Pro lidi je to bezva,“ řekl hrající trenér Štěpán Kacafírek, který v prvních dvou kolech nasázel již 11 gólů.

Poprvé po téměř třech letech vyběhl k soutěžnímu zápasu také Martin Fenin. Kdysi velká naděje českého fotbalu odstartovala své působení v pražských Řeporyjích. Coby střídající hráč se Fenin dostal proti Zbraslavi na hřiště po hodině hry. Branku nevstřelil, byť měl velkou šanci. Nicméně i tak se mohl radovat z bodového zisku, duel skončil remízou 2:2. „Rozhodně to není z mojí strany žádná recese. Návrat k fotbalu myslím smrtelně vážně,“ zdůrazňoval již před zápasem, což na trávníku potvrdil.

Baroš v Liverpoolu? Měl to těžké, nebyl hlavní postavou, soudí britský novinář
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud