3. srpna 2012 • 11:56

Sparta přišla o zraněného Krejčího, Příbram určitě nestihne

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku
PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po Marku Matějovském bude fotbalové Spartě chybět další klíčový záložník. Ve čtvrtečním utkání Evropské ligy s Admirou Mödling se zranil Ladislav Krejčí. Dvacetiletý záložník si poranil rameno a téměř jistě vynechá nedělní ligový duel s Příbramí.Záložník fotbalové Sparty Ladislav Krejčí si v závěru prvního utkání 3. předkola Evropské ligy proti Admiře Mödling vykloubil při pádu rameno a není jisté, kdy se vrátí na hřiště.

Trávník v Rakousku opouštěl sparťanský talent s tváří zkřivenou bolestí a hned zamířil do vídeňské nemocnice. Ke Krejčího úlevě rentgenové snímky vyloučily vážné poranění ramenního kloubu. Když se připojil ke spoluhráčům na letišti, občas se už i usmíval.

Téměř jisté je, že nedělní ligový zápas s Příbramí je pro Krejčího pasé. Útěchou pro něj je, že by vykloubení nemělo být zásadní komplikací. "Podle toho, co bylo vidět na rentgenu, by nemělo být nic poškozené. Takže nakonec jsme v nemocnici dostali ještě docela dobré zprávy," uvedl Krejčí, když se v noci chystal na odlet z Vídně.

V letištní hale byl ještě v umazaných trenýrkách ze zápasu a teplákové bundě, v níž ukrýval zabandážovanou ruku zavěšenou na šátku. Za spoluhráči totiž dvacetiletý středopolař zamířil přímo z nemocnice, kam zase putoval rovnou ze stadionu. Po zápase se Krejčí nestačil převléknout. "Ale už se cítím dobře, je to lepší než bezprostředně potom, co se mi to stalo," řekl Krejčí.

Jeho zranění předcházel zdánlivě nevinný pád. Těsně před koncem zápasu mu protihráč škobrtl o nohu a Krejčí se poroučel k zemi. Na ní se už svíjel bolestí a vzápětí se odebral za postranní čáru, kde dostal základní ošetření.

"Můj pád byl trochu nekoordinovaný, spadl jsem na pokrčenou ruku. A ani si už nevybavuju, jestli jsem spadl na zem, nebo na míč. Ale od první chvíle jsem tušil, že mám rameno venku. Cítil jsem, jak jsem měl za ramenem bouli, ruku jsem pak nemohl od určité úrovně zvednout," řekl Krejčí. Týmový lékař David Erhart Krejčímu rameno nakonec "nahodil" v nemocnici. "Šlo to hned na první pokus," líčil Krejčí.

Sám neví, kdy se zase připojí k mužstvu a bude připravený trénovat a hrát. "To se teprve uvidí, ale teď je to těžké odhadovat," prohlásil Krejčí. Ani lékař Erhart netušil víc. "Záleží na vývoji zranění v následujících dnech. Teď je ještě brzy na nějaké prognózy," uvedl Erhart.

Sparťané by si přáli, aby Krejčího rekonvalescence nebyla dlouhá. Při zranění kapitána a dalšího stěžejního záložníka Marka Matějovského je i tak Krejčího výpadek pro Pražany další nepříjemností.

Ladislav Krejčí se zranil v utkání 3. předkola Evropské ligy proti rakouské Admiře
Ladislav Krejčí se zranil v utkání 3. předkola Evropské ligy proti rakouské Admiře

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze