Matějovský se zlobil: Vedeme 2:0 a fanoušci křičí, ať běháme | iSport.cz
Pavel Janega
26. října 2012 • 04:00

Matějovský se zlobil: Vedeme 2:0 a fanoušci křičí, ať běháme

Autor: Pavel Janega
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

ROZHOVOR | S vítězstvím nad Kirjatem Šmona (3:1) byl sparťanský kapitán Marek Matějovský nadmíru spokojený. Jedna věc v zápase mu ale vadila. A to, že fanoušci neviděli, v jakém tempu sparťané vstoupili do zápasu. Někteří totiž za příznivého stavu 2:0 na hráče hulákali: "Hrajte! Běhejte!"Tempo, které jste nasadili, bylo až ďábelské. A začátek vyšel na jedničku.
"Byl to ideální vstup. Tempo bylo opravdu obrovské, taky jsme byli kolem 20. minuty trošku zafunění. Z tribuny jsem ovšem slyšel hlasy, ať hrajeme a běháme. To jsem nechápal, protože zápas byl rozjetý dobře. Vedli jsme 2:0. V tempu, ve kterém jsem začali, se nedá vydržet celých devadesát minut. I tak si ale myslím, že jsme to zvládli slušně."

Překvapily vás rychlé góly?
"Věděli jsme, že jdeme proti neznámému soupeři, ale když hrajeme naplno a se zaujetím, tak jsme schopní porazit i větší týmy."

Skóre nakonec mohlo být daleko vyšší.
"To mohlo. Ale víc by nám pomohlo, kdybychom udrželi nulu. O přestávce jsme se bavili, že nesmíme polevit, že je nepustíme chybou zpátky do zápasu. To se jim málem povedlo, ale s konečným výsledkem jsme spokojeni."

Sparta se výrazně přiblížila k postupu do další fáze. Věříte, že se to podaří?
"Máme to dobře rozehrané a budeme bojovat. Byl by to obrovský úspěch, protože po losu jsem se na skupinu nedíval moc zvesela. Všechny týmy v ní jsou nesmírně kvalitní."

Vaše pozice je komfortní, Bilbao i Šmona ztrácejí na Spartu pět bodů.
"Komfortní bych neříkal. Je to dobře rozjeté, ale nesmíme se ukolíbat. Stále máme před sebou tři zápasy a může se stát cokoliv."

Proč to vypadá, že v Evropské lize hrajete s větší chutí na rozdíl od domácí soutěže?
"Možná to tak vypadá, ale není to tím, že by nebyla chuť. Nám prostě vyhovují týmy, které s námi chtějí hrát otevřený fotbal. To tak prostě je. Kluby v české lize se na nás připravují úplně jinak. Podívejte se na Jihlavu, stojí na vápně, uhraje bod a po zápase slaví, jako kdyby vyhrála titul. V Evropské lize je to jiné, ne nadarmo jsme tu porazili Bilbao."

V neděli na Letnou přijede Liberec. Má se vás bát?
"Určitě! Chceme vyhrát každý zápas a jinak tomu nebude o víkendu. Teď musíme sebrat síly a nachystat se co nejlépe na neděli, abychom to zvládli. V Gambrinus lize potřebujeme taky zvítězit."

Co může na Liberec platit?
"Musíme jít do zápasu se stejným nasazením a agresivitou jako ve čtvrtek proti Šmoně. Pokud by se nám povedl podobný vstup do zápasu, tak nám to hodně pomůže. Budeme se snažit, abychom udrželi co nejvyšší aktivitu a tempo. Pak budeme doufat, že nás to odmění jako v duelu se Šmonou."

Kweuke zdraví diváky při střídání
Kweuke zdraví diváky při střídání

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud