Suchého vyloučení a nepokoje. Fanoušci Basileje přerušili zápas

Autor: jon
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

VIDEO | Divoký večer se šťastným koncem zažili fotbalisté Basileje na půdě Salzburku. Už v deváté minutě šel ze hřiště český obránce Marek Suchý, v zápase došlo i na řádění švýcarských fanoušků. Sudí po úvodní brance Salzburku musel přerušit zápas, hostující sektor uklidňovali kapitán a prezident Basileje. Švýcarský mistr nakonec vyhrál 2:1 a slaví postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Hosté: 51. Streller, 60. Sauro

Domácí: Gulácsi – Klein, Rodnei, Ramalho, Švento (83. Meilinger) – Kampl, Leitgeb, Ilsanker (72. Žulj), Mané – Alan, Soriano (C) (78. Berisha).

Hosté: Sommer – Ajeti (88. Embolo), Suchý, Sauro – P. Degen, Frei, Stocker, Elneny, D. Degen (45+10. Aliji) – Streller (C), Sio (58. Xhaka).

Domácí: Walke, Schiemer, Meilinger, Berisha, Hierländer, Lazaro, Žulj

Hosté: Vailati, Ajeti, Aliji, Dünki, Díaz, Embolo, Xhaka

Domácí: Alan, Rodnei, Ramalho, Alan (č), Leitgeb

Hosté: Suchý (č), Streller, Sio, Ajeti

Gräfe – Pickel, Kleve (Achmüller)

Red Bull Arena

Do odvety osmifinále Evropské ligy šly týmy po bezbrankové remíze 0:0 z prvního utkání. Zápas začal nešťastně pro Marka Suchého. Český reprezentační stoper vydržel na hřišti pouhých devět minut.

U středového kruhu zezadu nabral domácího útočníka Alana a sudí bez váhání vytáhl červenou. Smůla Basileje poračovala dál. Ve 22. minutě šel Salzburk do vedení Soriana.

Nepříznivý vývoj utkání neunesli švýcarští fanoušci. Deset minut po úvodní brance zaházeli hřiště plastovými lahvemi, zapalovači a dalšími předměty. Salzburk měl zrovna pod sektorem hostí zahrávat roh, ale sudí zápas přerušil a hráči opustili trávník.

Rozdivočelým divákům šel pod tribunu domluvit prezident klubu Bernhard Heusler, kapitán Marco Streller a zkušený záložník Sébastien Frey. Nehrálo se zhruba 12 minut, než se fanoušci uklidnili.

Utkání ale poté pokračovalo a oslabení hosté dokázali famózní obrat. Branky Strellera a Saura znamenaly výhru 2:1 a postup do čtvrtfinále.

Sudí Manuel Grafe udělil ještě jednu červenou. Po druhé žluté šel ze hřiště v 86. minutě domácí hráč Alan, tedy útočník, na němž se v úvodu vyfauloval Marek Suchý.