Karel Häring
22. srpna 2015 • 04:04

Český boj o jisté místo v LM: Výhry pomohly, ale hrozí Řecko

O výsledek se hráči Sparty podělili s fanoušky
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOEFICIENTY | Tři vítězství klubových zástupců v úvodních utkáních play off Evropské ligy mírně vylepšila pozici Česka v boji o dvanáctou příčku se Švýcarskem. A pokud by se jim skutečně podařilo proniknout v rekordním počtu do skupinové fáze, útok na rivala by ještě zintenzivnili.Zatímco před tímto pohárovým týdnem ztrácely kluby Synot ligy na švýcarskou konkurenci v žebříčku koeficientů 2,5 bodů, teď se rozdíl nepatrně snížil na 2,25. A odvety mohou situaci ještě vylepšit.

Pro další umazání manka je ale důležité, aby Sparta vyřadila, a pokud možno i podruhé porazila Thun, jelikož se tím sníží počet zástupců ze Švýcarska. K tomu mohou vypadnout i Young Boys Bern.

Přemožitel Letenských z minulého ročníku Evropské ligy prohrál úvodní domácí duel s Karabachem Agdam 0:1. Ve hře by pak alpské zemi zůstala jen dvojice Basilej - Sion. Ten je přímo v základní skupině.

Střelec Dočkal: Třetí gól jsme si možná ani nezasloužili

I proto je nutné, aby kromě velmi nadějně rozehraných partií Plzně a Sparty dokázal proměnit dobrou formu v postup i Liberec. Češi by tím dostali pod tlak zmíněné Švýcarsko, případně jedenácté Turecko, zároveň by si mohli hlídat záda před čtrnáctým Řeckem. To bude mít v základních skupinách velmi pravděpodobně čtyři týmy a na Česko momentálně ztrácí osm desetin bodu.

Pokud by se tuzemským klubům podařilo ukončit tuto sezonu nejhůř na dvanáctém místě, znamenalo by to pro ročník Champions League 2017/2018 jistou účast pro ligového šampiona. Pro příští sezonu je situace daná. Stejně jako letos v létě se o Ligu mistrů pokusí vítěz domácí soutěže a její vicemistr, o Evropskou ligu pak další tři kluby.

Pořadí Stát Koeficient aktuální počet klubů/celkový počet klubů
11. Turecko 29,6 3/5
12. Švýcarsko 29,575 4/5
13. ČESKO 27,325 4/5
14. Řecko 26,5 5/5

Když v Srbsku vstřelíme gól, bude po zápase, věří Limberský

Rajty měl trefit šibenici, ale trefil mě, smál se střelec Kopic

Trenér Trpišovský: V odvetě můžeme hrát na brejky

Pokorný: Dát gól v takovém zápase je pecka!

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze