27. července 2016 • 19:50

Slavii čeká nečitelné Rio Ave. Každý poločas hráli jiným stylem, říká Uhrin

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Dušan Uhrin mladší vidí šance slávistických fotbalistů na postup ze 3. předkola Evropské ligy proti portugalskému Riu Ave zcela vyrovnaně padesát na padesát. Ve čtvrtečním úvodním utkání doma v Edenu chce oproti 2. předkolu s Levadií Tallinn zlepšit defenzivu."Je to opravdu start, šance jsou 50 na 50. Máme před sebou silného soupeře. My jsme skončili pátí, oni šestí. Myslím, že jsou to dva vyrovnané týmy. Oproti 2. předkolu se nic nemění, chceme postoupit za každou cenu," uvedl Uhrin na dnešní tiskové konferenci.

Je mu jasné, že Slavia se oproti zápasům s Levadií potřebuje zlepšit. "Určitě chceme zlepšit defenzivu. Při tom prvním utkání venku jsme propadli, doma při druhém už to bylo lepší, ale nebylo to úplně ono. Nebyl jsem tam spokojený s některými věcmi, které jsme teď nacvičovali při tréninku celý týden," řekl Uhrin. "Hrajeme doma, chceme vyhrát a ať neinkasujeme, protože to by zkomplikovalo situaci," dodal.

Milan Škoda na středečním tréninku
Milan Škoda na středečním tréninku

Rio Ave je podle něj trochu nečitelné. "Nevíme, co nás čeká, to mužstvo se oproti minulé sezoně hodně změnilo. Když jsme tam teď byli na sledování, tak každý poločas hráli jiným stylem. Hráli různé rozestavení," upozornil Uhrin.

"Lepší by bylo, kdyby byli čitelní, ale chci udělat takovou taktiku, kdy nám bude jedno, v jaké sestavě a rozestavení nastoupí. Oba jejich systémy mají něco společného, takže věřím, že hráči se přizpůsobí okamžitě," doplnil slávistický kouč.

Rio Ave v minulé sezoně hrálo defenzivně, ale v generálce to podle Uhrina tolik neplatilo. "Mají jednu slabinu, tu samozřejmě prozrazovat nebudu. Doufám, že toho využijeme. Nicméně je to silný tým, má dobré stopery, ofenzivní hráče i dobrého defenzivního záložníka. Tam to bude rozhodující, jak je dokážeme přehrát," dodal Uhrin.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze