16. září 2016 • 11:25

V Anglii píší o prohře Sparty: Zápas jako trénink, fanoušci měli konflikt

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velkou reklamu si fotbalisté Sparty v Anglii svým prvním vystoupením v základní skupině Evropské ligy neudělali. Jejich prohru 0:3 na Southamptonu hodnotí britský tisk jako zaslouženou a v komentářích tamní novináři naopak oceňují, že se domácí pod vedením nového trenéra Claudea Puela na pátý pokus dočkali prvního vítězství v sezoně.Tohle vítězství Southampton nutně potřeboval a nakonec ho získal snadněji, než jeho fanoušci očekávali. „Sparta nabídla jen zanedbatelně hrozeb v zápase, který se občas podobal tréninku. Hosté přinutili brankáře Frasera Fostera k jen jednomu zákroku proti střele střídajícího Davida Lafaty. To už ale bylo skóre 2:0 pro domácí,“ zhodnotil web BBC průběh utkání.

Slova chvály měl pro Southampton také místní deník Daily Echo. „Někdy ve fotbale potřebujete vítězství, jindy velký výkon. Trenér Puel musel cítit, že od zápasu se Spartou dostal obojí,“ hodnotil příznivý výsledek.

Nejvíc oceňovaným se stal výkon Charlieho Austina, autora prvních dvou gólů, který se v soutěžním utkání trefil poprvé od ledna. „Southamtpon čelil kritice za chybějící zakončení v uplynulých zápasech. Vypadá to však, že se dokázal poučit,“ hodnotí list Guardian.

Web deníku Daily Mirror pak zmiňuje konflikt fanoušků Sparty, kteří se v druhé půli snažili na tribuně proniknout do sektoru domácích příznivců. Policie jim v tom však dokázala zamezit.

Sektor sparťanských fanoušků při utkání na stadionu Southamptonu
Sektor sparťanských fanoušků při utkání na stadionu Southamptonu

 

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze