Triumf United! Zlatan Ibrahimovic se fotil, José Mourinho se smál kritice | iSport.cz
25. května 2017 • 10:18

Triumf United! Zlatana zaujal vtipný vzkaz, Mourinho se smál kritice

Autor: pod, ČTK
TOP VIDEA
Těžký soupeř. Souček žene tým dopředu, chválil slávisty trenér Barcelony Valverde Těžký soupeř. Souček žene tým dopředu, chválil slávisty trenér Barcelony Valverde
Kladno - Kometa Brno: Jágr s Plekancem se před začátkem zápasu hecovali během focení Kladno - Kometa Brno: Jágr s Plekancem se před začátkem zápasu hecovali během focení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle si pořádně užili! Fotbalisté Manchesteru United porazili Ajax 2:0 a vyhráli Evropskou ligu. Nadšení byli fanoušci, hráči i trenér José Mourinho. Ten spěchal políbit pohár, po utkání si zase dobíral kritiky. Hlavní postavou oslav na hřišti byl každopádně Zlatan Ibrahimovic. A rozhodit ho nemohlo ani vážné zranění, kvůli kterému kulhal.Zraněný Ibrahimovic přijel na zápas ve speciálním autíčku, ke konci zápasu ho ale ovládla euforie. Když rozhodčí naposledy pískl do píšťalky, nechyběl se spoluhráči na hrací ploše. Dokonce zvládl i blbnout s pohárem před fanoušky.

Ostatně „Ibra“ byl doma. Fandit mu tak nepřijeli jen příznivci United, ale také jeho krajani, protože se finále Evropské ligy hrálo ve švédském Stockholmu. A jedna partička se vytasila s vtipným transparentem.

„Zlatane zůstaň a můžeš spát s mojí ženou,“ hlásal vzkaz. A nebyl by to Ibrahimovic, aby této možnosti nevyužil. Alespoň tedy částečně. Po utkání se s vtipným transparentem vyfotil.

Manchester United slaví vítězství v Evropské lize
Manchester United slaví vítězství v Evropské lize

Vedle hráčů United křepčil také trenér José Mourinho. Na Portugalci bylo vidět, jak si triumf užívá. Nejdříve pumpoval rukama, pak políbil pohár, načež s ostatními nadšeně skákal. Samozřejmě došlo i na tradiční obrázek, kdy ho jeho svěřenci házeli nad hlavami.

Mourinho si každopádně po utkání neodpustil rýpnutí do kritiků. Ti se totiž do United pustili kvůli tomu, že zvolili ve finále proti Ajaxu i v semifinále proti Celtě defenzivní taktiku. „Poeti moc trofejí nevyhrávají,“ tvrdil portugalský kouč.

Trofej pro oběti

Jinak ale Mourinho i jeho svěřenci věnovali vítězství obětem teroristického útoku v Manchesteru. „Samozřejmě bych tento triumf vyměnil za jejich životy. Nad tím vůbec nemusím přemýšlet,“ tvrdil Portugalec.

„Museli jsme udržet koncentraci. Hráli jsme za Anglii, Manchester i lidi, kteří zemřeli. Tohle vítězství je pro ně,“ prohlásil autor první branky, Francouz Paul Pogba. „Fotbal pochopitelně nedokáže vrátit ztracené životy, ale vítězstvím v Evropské lize zkusíme městu dodat alespoň trochu radosti v těžkých chvílích,“ přidal kapitán Wayne Rooney.

Hodně emotivně mluvil i další středopolař United Ander Herrera. „Chci tuto trofej věnovat obětem. To, co se stalo, je děsivé. Chceme normální svět, kde budeme žít v míru a respektovat se," konstatoval Herrera.

„Jsme jenom fotbalisté, ale máme publikum, takže chceme vidět, aby všichni společně pracovali na normálním světě. Prosím, už žádné útoky a umírání,“ dodal sedmadvacetiletý Španěl, který byl vyhlášen nejlepším hráčem finále.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud