Úkoly pro Plzeň: Šanci přinese jen agresivní presink, přesnost i odvaha | iSport.cz
Radek Špryňar
15. března 2018 • 10:20

Úkoly pro Plzeň: Šanci přinese jen agresivní presink, přesnost i odvaha

Reklama
TOP VIDEA
Sparta - Kometa: Nevídané! Erat vyhrál buly a poslal puk do prázdné brány při hře šest na tři, 1:4 Sparta - Kometa: Nevídané! Erat vyhrál buly a poslal puk do prázdné brány při hře šest na tři, 1:4
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sporting předvedl v prvním utkání osmifinále Evropské ligy mimořádnou kvalitu. Do odvety si veze náskok 2:0. Z hlediska postupové matematiky zlý výsledek. Přesto Plzeň šanci má. Pokud se zlepší v určitých aspektech hry, může favorita zahnat do kouta. Uznávaný trenér Václav Kotal si vzal hru portugalského týmu pod drobnohled a pro deník Sport ji detailně rozpitval. Charakteristický rys hry

Očima Václava Kotala
Sporting vychází z rozestavení 4-1-4-1. Zaujalo mě výborné měnění míst krajních a středových záložníků i útočníka. Není výjimkou, že středoví polaři se ocitnou na lajně a naopak krajní se zasunou doprostřed. Dochází k častým rotacím, těžko se takový styl brání. Dalším významným prvkem je výborná hra defenzivního záložníka Carvalha. Zajišťoval stopery, ale mnohdy i krajní obránce. Když stoper vyvážel míč, nebo naopak napadal, tak je velmi chytře zajišťoval. 

Názor Sportu
Je bezpodmínečně nutné, aby Plzeň byla vzadu kompaktní a držela aktivní linii celé obranné čtyřky, což se v prvním utkání nedělo. Pak v obranné hře Viktorie docházelo k chaosu. Více pomoct musí i středoví záložníci Hrošovský s Hořavou. Chybět bude distancovaný Limberský. Trenér Vrba má dvě varianty. Buď o řadu níž stáhne Kovaříka, nebo pošle na hřiště Havla.

Charakteristický rys hry

Presink

Očima Václava Kotala
Agresivita při napadání, to byl obrovský rozdíl. Sporting byl v této činnosti lepší, přitom Plzeň měla více faulů. Viktoria napadala příliš jemně, hráče nedostupovala natěsno. Sporting tak mohl celkem v klidu kombinovat, nebyl pod tlakem.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud