Úkoly pro Plzeň: Šanci přinese jen agresivní presink, přesnost i odvaha | iSport.cz
Radek Špryňar
15. března 2018 • 10:20

Úkoly pro Plzeň: Šanci přinese jen agresivní presink, přesnost i odvaha

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč chce West Ham Masopusta? Jak je to se zájmem o Stancia?
Z týmu mám velkou radost, je tu ideální mix, říká kapitán Dočkal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sporting předvedl v prvním utkání osmifinále Evropské ligy mimořádnou kvalitu. Do odvety si veze náskok 2:0. Z hlediska postupové matematiky zlý výsledek. Přesto Plzeň šanci má. Pokud se zlepší v určitých aspektech hry, může favorita zahnat do kouta. Uznávaný trenér Václav Kotal si vzal hru portugalského týmu pod drobnohled a pro deník Sport ji detailně rozpitval. Charakteristický rys hry

Očima Václava Kotala
Sporting vychází z rozestavení 4-1-4-1. Zaujalo mě výborné měnění míst krajních a středových záložníků i útočníka. Není výjimkou, že středoví polaři se ocitnou na lajně a naopak krajní se zasunou doprostřed. Dochází k častým rotacím, těžko se takový styl brání. Dalším významným prvkem je výborná hra defenzivního záložníka Carvalha. Zajišťoval stopery, ale mnohdy i krajní obránce. Když stoper vyvážel míč, nebo naopak napadal, tak je velmi chytře zajišťoval. 

Názor Sportu
Je bezpodmínečně nutné, aby Plzeň byla vzadu kompaktní a držela aktivní linii celé obranné čtyřky, což se v prvním utkání nedělo. Pak v obranné hře Viktorie docházelo k chaosu. Více pomoct musí i středoví záložníci Hrošovský s Hořavou. Chybět bude distancovaný Limberský . Trenér Vrba má dvě varianty. Buď o řadu níž stáhne Kovaříka, nebo pošle na hřiště Havla.

Charakteristický rys hry

Presink

Očima Václava Kotala
Agresivita při napadání, to byl obrovský rozdíl. Sporting byl v této činnosti lepší, přitom Plzeň měla více faulů. Viktoria napadala příliš jemně, hráče nedostupovala natěsno. Sporting tak mohl celkem v klidu kombinovat, nebyl pod tlakem.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud