Úkoly pro Plzeň: Šanci přinese jen agresivní presink, přesnost i odvaha | iSport.cz
Radek Špryňar
15. března 2018 • 10:20

Úkoly pro Plzeň: Šanci přinese jen agresivní presink, přesnost i odvaha

Reklama
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod! Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!
BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sporting předvedl v prvním utkání osmifinále Evropské ligy mimořádnou kvalitu. Do odvety si veze náskok 2:0. Z hlediska postupové matematiky zlý výsledek. Přesto Plzeň šanci má. Pokud se zlepší v určitých aspektech hry, může favorita zahnat do kouta. Uznávaný trenér Václav Kotal si vzal hru portugalského týmu pod drobnohled a pro deník Sport ji detailně rozpitval. Charakteristický rys hry

Očima Václava Kotala
Sporting vychází z rozestavení 4-1-4-1. Zaujalo mě výborné měnění míst krajních a středových záložníků i útočníka. Není výjimkou, že středoví polaři se ocitnou na lajně a naopak krajní se zasunou doprostřed. Dochází k častým rotacím, těžko se takový styl brání. Dalším významným prvkem je výborná hra defenzivního záložníka Carvalha. Zajišťoval stopery, ale mnohdy i krajní obránce. Když stoper vyvážel míč, nebo naopak napadal, tak je velmi chytře zajišťoval. 

Názor Sportu
Je bezpodmínečně nutné, aby Plzeň byla vzadu kompaktní a držela aktivní linii celé obranné čtyřky, což se v prvním utkání nedělo. Pak v obranné hře Viktorie docházelo k chaosu. Více pomoct musí i středoví záložníci Hrošovský s Hořavou. Chybět bude distancovaný Limberský. Trenér Vrba má dvě varianty. Buď o řadu níž stáhne Kovaříka, nebo pošle na hřiště Havla.

Charakteristický rys hry

Presink

Očima Václava Kotala
Agresivita při napadání, to byl obrovský rozdíl. Sporting byl v této činnosti lepší, přitom Plzeň měla více faulů. Viktoria napadala příliš jemně, hráče nedostupovala natěsno. Sporting tak mohl celkem v klidu kombinovat, nebyl pod tlakem.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze