EL: Vaclík vychytal nulu, v Rakousku zranili sudího, Trenčín zazářil

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sevilly v úvodním utkání třetího předkola Evropské ligy porazili 1:0 Žalgiris Vilnius. K výhře přispěl čistým kontem český brankář Tomáš Vaclík a španělský celek se před odvetou v Litvě, která je na programu za týden, přiblížil postupu do čtvrtého předkola, v němž může narazit na Olomouc. Dařilo se i slovenským týmům - Trenčín překvapivě rozstřílel Feyenoord Rotterdam 4:0, Slovan Bratislava porazil Rapid Vídeň 2:1. Ve Štýrském Hradci se málem nedohrálo, když diváci hozenou sklenicí zranili asistenta rozhodčího.

Vítěz Evropské ligy z let 2006, 2007, 2014, 2015 a 2016 měl sice velkou převahu, ale musel se spokojit pouze s jedinou brankou, kterou dal v 34. minutě Éver Banega. Vaclík, který do Sevilly přišel začátkem července z Basileje, naopak čelil pouhým čtyřem střelám.

Zápas mezi Štýrským Hradcem a AEK Larnaka poznamenalo řádění fanoušků. Jeden z chuligánů v 78. minutě za stavu 2:0 pro Larnaku ve chvíli, kdy měli hosté rozehrávat rohový kop, zasáhl hozenou sklenicí do hlavy asistenta rozhodčího Fredrika Klyvera, který utrpěl krvavé zranění.

Hlavní sudí Mohammed Al-Hakim poslal oba celky do kabin, ale po asi 40 minutách nejistoty nechal utkání dokončit. Incidentem se bude zabývat disciplinární komise UEFA a domácímu klubu hrozí vysoká pokuta nebo uzavření stadionu.

Podle rakouské televize ORF byl pachatel dopaden, přestože okamžitě po incidentu opustil sektor a pokusil se utéct. Policie ho však díky videozáznamu identifikovala a záhy zadržela.

O velké překvapení se postarali fotbalisté Trenčína, kteří rozstříleli 4:0 nizozemský velkoklub Feyenoord Rotterdam. O vítězství slovenského celku rozhodl třemi góly chorvatský útočník Antonio Mance, o zbývající branku se postaral nigerijský forvard Phlip Azango.

Ještě větší senzací však byl úspěch Dudelange, které vyhrálo 2:1 na hřišti Legie Varšava. Polský favorit sice tři minuty po úvodním gólu Clémenta Couturiera vyrovnal, ale v závěru poločasu přišel o vyloučeného Iňakiho Astize a početní výhodu využil v 62. minutě z penalty David Turpel.