Horko v Plzni! Proti ultras Záhřebu zasáhla policie, došlo na zatýkání | iSport.cz
14. února 2019 • 20:09

Horko v Plzni! Proti ultras Záhřebu zasáhla policie, došlo na zatýkání

Autor: jon
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Utkání play off Evropské ligy v Plzni předcházely nepříjemné střety. Chorvatští fanoušci Dinama Záhřeb se zhruba hodinu před výkopem dostali do konfliktu s policií před stadionem, házeli kovovými zábranami, někteří byli zadrženi. Do města přicestovalo velké množstí hostujících příznivců, kteří se dokonce snažili skupovat lístky od plzeňských fanoušků na hlavní tribunu. Zástupci Viktorie přitom už dlouho před zápasem jasně deklarovali, že chorvatské příznivce pustí pouze do sektoru pro hosty.Pro Dinamo Záhřeb jde o zcela výjimečné utkání, chorvatský mistr se vůbec poprvé v moderní historii probojoval do jarní části evropských pohárů. Do Plzně tak přijelo velké množství fanoušků, kteří dorazili podpořit svůj tým. Někteří z nich se ale před stadionem dostali do konfliktu s policií, došlo i na zatýkání.

"Před malou chvíli proběhl před fotbalovým stadionem zákrok pořádkové jednotky pod jednotným vedení proti fanouškům GNK Dinamo Záhřeb," uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková. 

Před stadionem se šrotilo několik stovek divokých příznivců, kteří se snažili dostat na stadion. Jenže mnozí z nich mají lístky do běžných sektorů, kam z důvodu bezpečnosti Plzeň chorvatské fanoušky nepouští. Klub na to několikrát upozorňoval před zápasem.

Jenže touha vidět utkání hnala chorvatské příznivce do Plzně i přes to, že už na ně nezbyly lístky do hostujícího sektoru. Den před utkáním se snažili kupovat lístky od plzeňských příznivců a když je policie nechtěla vpustit na stadion, strhla se mela.

"V 19:15 nám byla hlášená hromadná potyčka na Fotbalovém stadionu Štruncovy sady. Z místa jsme transportovali celkem 2 muže zasažené pepřovým sprejem a jednoho muže s lehkým zraněním dolní končetiny," uvedla tisková mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová.

Chorvatští fanoušci dělali neplechu také ve středu v noci, kdy popíjeli v plzeňských nočních podnicích.

Góly

Domácí: 54. Pernica, 83. Pernica

Hosté: 41. Olmo

Sestavy

Domácí: Kozáčik – M. Havel, Pernica, R. Hubník (C), J. Kovařík – Hořava, Hrošovský – Ekpai (69. M. Petržela), Al. Čermák (46. Procházka), Kayamba – Beauguel (81. Chorý).

Hosté: Livaković – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Gojak, A. Ademi (C), Olmo – Šitum (63. Moro), Petković, Oršić (76. Atiemwen).

Náhradníci

Domácí: Hruška, Procházka, Petržela, Řezník, Chorý, Bakoš, Kepl

Hosté: Zagorac, Majer, Rrahmani, Moro, Perić, Atiemwen, Andrić

Karty

Domácí: R. Hubník, Procházka, J. Kovařík

Hosté: Stojanović, Leovac

Rozhodčí

Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries (NIZ)

Stadion

Doosan Arena, Plzeň

Návštěva

9 731 diváků

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud