Slavia je v Seville! Jsme pověrčiví, máme model jak v Genku, říká asistent | iSport.cz
5. března 2019 • 17:42

Slavia je v Seville! Jsme pověrčiví, máme model jak v Genku, říká asistent

TOP VIDEA
Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy
Jágr: Nikdo jiný asi dvakrát denně s vestou netrénoval. Pomohl i kostel Jágr: Nikdo jiný asi dvakrát denně s vestou netrénoval. Pomohl i kostel
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SEVILLY | Tradičně už dva dny před zápasem na evropské scéně vyrazila Slavia k prvnímu osmifinále Evropské ligy v Seville. „Už jsme si na to zvykli. Model budeme mít stejný jako v Genku, jsme trochu pověrčiví,“ usmívá se Zdeněk Houštecký, asistent trenéra Jindřicha Trpišovského. Červenobílou výpravu přivítalo ve Španělsku počasí pod mrakem a teplota okolo osmnácti stupňů.Ráno kolem desáté hodiny dorazili na pražské letiště, po jedenácté hodině nabrali směr Sevilla, kde kolem půl třetí odpoledne přistáli. Slávisté už jsou ve Španělsku, kde je ve čtvrtek čeká první utkání osmifinále Evropské ligy proti FC Sevilla.

Přesun dva dny před zápasem na půdu soupeře v evropských pohárech je pro partu trenéra Jindřicha Trpišovského tradiční. „Už jsme si na to zvykli. Pro kluky je to lepší. Je tu tepleji než u nás, zvyknou si. Uděláme si takovou svou pohodu, máme trochu víc času si soupeře nakoukat. Je to pohodlnější,“ vysvětluje Trpišovského asistent Zdeněk Houštecký.

Program mají červenobílí už také zažitý, ještě v úterý je čekal trénink. „Model bude stejný jako v Genku. Jsme trochu pověrčiví, věřím, že nám to zase vyjde,“ usmívá se Houštecký s odkazem na předchozí kolo vyřazovací fáze Evropské ligy, kdy „sešívaní“ po báječném výkonu vypráskali lídra belgické ligy.

Slavia oznámila spolupráci se značkami Puma a Sportisimo
Slavia oznámila spolupráci se značkami Puma a Sportisimo

Trénink už není nějak náročný. „Je to hlavně o tom, aby se mančaft dostal do pohody. Na trénincích před zápasy už nic nenacvičíme. Ani nevíme, kdo na nás může koukat. Tohle všechno jsme si řekli už u nás,“ povídá Houštecký.

Slavia odcestovala do Sevilly takřka kompletní. Kromě dlouhodobých marodů Stanislava Tecla a Jakuba Hromady chybí ještě zraněný záložník Petr Ševčík. „To je docela škoda. Na tenhle zápas by se nám svým pojetím a stylem, jakým hraje, určitě hodil. Věříme, že do čtrnácti dnů by měl být v tréninku,“ říká slávistický asistent.

Trenérský štáb bude mít zase trochu dilema, jak poskládat základní jedenáctku. „Kluci jsou ve formě, je to dobře, i když je složitější vybrat sestavu,“ uznává Houštecký. Ale napěchovaný kádr všem prospívá. „Hráči se sami koncentrují, protože ta konkurence je tak velká, že si nikdo neuleví ani na tréninku,“ lebedí si Houštecký.

Slavia remizovala s Genkem 0:0. Dvě tyče, skvělý Kolář, opatrné naděje do odvety
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud