Ocenění pro slávisty! Ngadeu a Souček v ideální sestavě týdne EL | iSport.cz
15. března 2019 • 17:08

Ocenění pro slávisty! Ngadeu a Souček v ideální sestavě týdne EL

TOP 5 hráčů anglické historie: Ani Beckham, Gerrard či Lampard. Králem je legenda United TOP 5 hráčů anglické historie: Ani Beckham, Gerrard či Lampard. Králem je legenda United
SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila

Obránce pražské Slavie Michael Ngadeu a záložník Tomáš Souček se díky výkonu v osmifinálové odvetě Evropské ligy proti fotbalistům Sevilly dostali do ideální sestavy týdne. Po velkém obratu proti andaluskému celku zvítězili červenobílí 4:3 po prodloužení a ve čtvrtfinále vyzvou Chelsea.

Osmadvacetiletý Ngadeu, který se dostal do ideální sestavy kola už na podzim, otevřel ve druhém střetnutí se Sevillou ve 14. minutě skóre. Souček po změně stran proměněnou penaltou posunul domácí do vedení 2:1 a v prodloužení přihrál Micku van Burenovi na vyrovnávací gól na 3:3.

Slávistický záložník Tomáš Souček v souboji s Mesou ze Sevilly

Čtyřiadvacetiletý Souček se také ocitl ve čtyřčlenné nominaci na nejlepšího hráče týdne spolu s Emerickem Aubameyangem z Arsenalu, Jonasem z Benficy Lisabon a Olivierem Giroudem z Chelsea, který nakonec zvítězil. V odvetě nastřílel Dynamu Kyjev při triumfu 5:0 na jeho hřišti hattrick a s devíti brankami je nejlepším střelcem soutěže.

Bušili jsme do nich, fyzicky jsme byli lepší, říká Kolář po skalpu Sevilly
720p 360p

V předchozím souboji 2. kola Evropské ligy s Genkem se do ideální sestavy probojoval po obou zápasech rovněž slávistický obránce Vladimír Coufal. Po úvodním duelu 2. kola soutěže proti Dinamu Záhřeb pronikl do ideální jedenáctky vedle Coufala i plzeňský stoper Luděk Pernica.

Ideální sestava odvetných zápasů osmifinále Evropské ligy podle UEFA:
Odisseas Vlachodimos (Benfica) - Marcos Alonso (Chelsea), Ferro (Benfica), Michael Ngadeu (Slavia), Alex Grimaldo (Benfica) - Ainsley Maitland-Niles (Arsenal), Pizzi (Benfica), Tomáš Souček (Slavia) - Callum Hudson-Odoi (Chelsea) - Oliver Giroud (Chelsea), Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky