Chelsea - Slavia: Sun udělal ze Součka sparťana. Jste normální? divil se Coufal | iSport.cz
19. dubna 2019 • 14:40

Noviny udělaly ze Součka sparťana. Jste normální? divil se Coufal

Autor: mck
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
Straka o Stanciově skandování proti Spartě: Stane se, možná toho lituje
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zápas Slavie na Chelsea má ještě jinou úsměvnou dohru než jen společnou fotografii dvou takřka identických kudrnáčů Davida Luize a Alexe Krále. Britský deník The Sun po utkání Evropské ligy (4:3) v pátečním vydání informoval, že góly Tomáše Součka a Pedra dělilo 63 vteřin. Problém byl v tom, že slávistického záložníka označil za hráče Sparty Praha. Toho si všiml Vladimír Coufal a pohotově na omyl upozornil přes Twitter.„Vstupenky na naše domácí utkání Evropské ligy proti Spartě Praha se budou prodávat od zítřka,“ viselo na webu Chelsea v pondělí 1. dubna.

18. dubna však k zápasu čtvrtfinále Evropské ligy do Londýna nedorazila pražská Sparta, nýbrž Slavia. Hrubý omyl PR týmu „Blues“. Dalo by se říct neopakovatelný.

Ovšem po samotném duelu, který domácí Chelsea vyhrála 4:3, se chybou nechtěně inspiroval deník The Sun. Na gól Tomáše Součka, který v danou chvíli znamenal z pohledu Slavie snížení na 1:3, reagoval Pedro po pouhých 63 vteřinách. Na to upozornil tisk v infografice. V počtu vteřin problém není. Ten nastal v přiloženém textu, kde byl autor branky Pražanů uvedený jakožto fotbalista Sparty.

„Hele, The Sun, jste normální? Tomáš Souček skóroval za Spartu? To je stejný, jako kdybych lidem u nás v České republice řekl, že jsme hráli s Arsenalem,“ nestačil se přes twitterový účet divit obránce Slavie Vladimír Coufal, který vinou zranění střetnutí na Chelsea přihlížel pouze z tribuny.

To ale v jeho podání nebylo vše. Redakci bulvárních novin pořádně vyčinil. „Pokud o nás a fotbalu chcete psát, musíte znát základní informace jako například to, jaký tým nastoupí proti Chelsea,“ uzavřel šestadvacetiletý bek.

„Příště je musíte vyřadit, aby si vás pořádně zapamatovali,“ zněla jedna z reakcí na Coufalův tweet.

Navzdory konci v Evropské lize zanechali slávisté na Stamford Bridge více než dobrou stopu. Tři góly, celkově výborný výkon či oslnivá děkovačka s fanoušky. Zkrátka tým Jindřicha Trpišovského udělal dost pro to, aby se podobné omyly v budoucnu ve veřejném prostoru neobjevily.

Giroud obdivoval naše fanoušky i naši fyzičku, usmíval se kapitán Souček

Trpišovský: Debakl v první půli beru na sebe. Z bryndy nás vytáhli fanoušci

Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud