Chelsea - Slavia: Sun udělal ze Součka sparťana. Jste normální? divil se Coufal | iSport.cz
19. dubna 2019 • 14:40

Noviny udělaly ze Součka sparťana. Jste normální? divil se Coufal

TOP VIDEA
SE SIMONOU na MS: Prohru sledoval i Jágr. Rusko je ještě zklamanější, můžeme toho využít, říká legenda SE SIMONOU na MS: Prohru sledoval i Jágr. Rusko je ještě zklamanější, můžeme toho využít, říká legenda
Kouč Hynek: Rozhodl druhý gól Kanady. Uvidíme, kdo půjde proti Rusům do branky Kouč Hynek: Rozhodl druhý gól Kanady. Uvidíme, kdo půjde proti Rusům do branky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zápas Slavie na Chelsea má ještě jinou úsměvnou dohru než jen společnou fotografii dvou takřka identických kudrnáčů Davida Luize a Alexe Krále. Britský deník The Sun po utkání Evropské ligy (4:3) v pátečním vydání informoval, že góly Tomáše Součka a Pedra dělilo 63 vteřin. Problém byl v tom, že slávistického záložníka označil za hráče Sparty Praha. Toho si všiml Vladimír Coufal a pohotově na omyl upozornil přes Twitter.„Vstupenky na naše domácí utkání Evropské ligy proti Spartě Praha se budou prodávat od zítřka,“ viselo na webu Chelsea v pondělí 1. dubna.

18. dubna však k zápasu čtvrtfinále Evropské ligy do Londýna nedorazila pražská Sparta, nýbrž Slavia. Hrubý omyl PR týmu „Blues“. Dalo by se říct neopakovatelný.

Ovšem po samotném duelu, který domácí Chelsea vyhrála 4:3, se chybou nechtěně inspiroval deník The Sun. Na gól Tomáše Součka, který v danou chvíli znamenal z pohledu Slavie snížení na 1:3, reagoval Pedro po pouhých 63 vteřinách. Na to upozornil tisk v infografice. V počtu vteřin problém není. Ten nastal v přiloženém textu, kde byl autor branky Pražanů uvedený jakožto fotbalista Sparty.

„Hele, The Sun, jste normální? Tomáš Souček skóroval za Spartu? To je stejný, jako kdybych lidem u nás v České republice řekl, že jsme hráli s Arsenalem,“ nestačil se přes twitterový účet divit obránce Slavie Vladimír Coufal, který vinou zranění střetnutí na Chelsea přihlížel pouze z tribuny.

To ale v jeho podání nebylo vše. Redakci bulvárních novin pořádně vyčinil. „Pokud o nás a fotbalu chcete psát, musíte znát základní informace jako například to, jaký tým nastoupí proti Chelsea,“ uzavřel šestadvacetiletý bek.

„Příště je musíte vyřadit, aby si vás pořádně zapamatovali,“ zněla jedna z reakcí na Coufalův tweet.

Navzdory konci v Evropské lize zanechali slávisté na Stamford Bridge více než dobrou stopu. Tři góly, celkově výborný výkon či oslnivá děkovačka s fanoušky. Zkrátka tým Jindřicha Trpišovského udělal dost pro to, aby se podobné omyly v budoucnu ve veřejném prostoru neobjevily.

Giroud obdivoval naše fanoušky i naši fyzičku, usmíval se kapitán Souček
1080p 720p 360p

Trpišovský: Debakl v první půli beru na sebe. Z bryndy nás vytáhli fanoušci
720p 360p

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud