Nechtěný Mchitarjan. Policie v Baku zastavila fanoušky s dresem Arména | iSport.cz
29. května 2019 • 11:17

Nechtěný Mchitarjan. Policie v Baku zastavila fanoušky s dresem Arména

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Koronavirus v Karviné. Dohraje se liga? A co sestupy a postupy?
Finále MOL Cupu očima fanoušků: Jak prožívali fotbal mimo stadiony? Nechyběly ani kontroverze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Policie v Baku zastavila dva fanoušky Arsenalu, kteří na sobě měli dres Henrika Mchitarjana. Arménský fotbalista neodcestoval do dějiště finále Evropské ligy kvůli obavě o svoji bezpečnost, neboť jeho země kvůli konfliktu o Náhorní Karabach neudržuje s Ázerbájdžánem diplomatické vztahy. Zápas mezi Arsenalem a Chelsea se uskuteční dnes od 21 hodin.Video kolující po internetu zachytilo dva příznivce "Kanonýrů" na procházce parkem, kde je zastavil policista. Po komunikaci přes vysílačku spolu s dalšími dvěma kolegy nechal fanoušky jít.

Policisté zastavují fanoušky Arsenalu s dresem Mchitarjana:

Problémy měli fanoušci i při vstupy do fanzóny, kdy po nich policisté chtěli ukázat dresy schované pod vlajkami...

Mchitarjan během angažmá v Dortmundu už v roce 2015 vynechal kvůli obavám o bezpečnost utkání Evropské ligy s Gabalou. Do Ázerbájdžánu neodcestoval třicetiletý kapitán arménské reprezentace ani loni v říjnu, kdy tam Arsenal hrál zápas skupiny Evropské ligy s Karabachem, přestože UEFA nabídla pomoc s vízy.

K účasti ve finále ho nepřesvědčilo ani prohlášení ázerbájdžánského ministerstva zahraničí, že v zemi se už velkých akcí zúčastnilo mnoho arménských sportovců, a že sport a politika jsou oddělené oblasti.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud