Špatný reflex, kaje se Deli. Fans ho mají za blázna, hájí ho kouč i kapitán | iSport.cz
28. února 2020 • 11:11

Špatný reflex, kaje se Deli. Fans ho mají za blázna, hájí ho kouč i kapitán

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mohli jen překvapit. Fotbalové Bruggy si před odvetou na Old Trafford užívaly roli outsidera. Klubové sociální sítě byly plné vtípků a hráči odhodlání, že v Anglii se dá šokovat a třeba si odvézt i překvapivý postup. A pak Simon Deli udělal to, co udělal… Hloupý zákrok rukou lídra belgické ligy vstříc debaklu. „To jste nevěděli, že Simon Deli je náš nejlepší gólman,“ objevilo se na Twitteru pod příspěvkem o prvním gólu Manchesteru United proti Bruggám. Exslávista ho zavinil hloupým zákrokem rukou ve vlastním pokutovém. Okamžitě dostal červenou kartu (kterou po delším zkoumání potvrdil i VAR).

Kdyby si Deli hrál na gólmana v jiném zápase, možná by nepřitáhl takovou pozornost. Jenže tohle předvedl na slavném Old Trafford před 70 tisíci diváků. Další miliony zápas sledovaly v televizi, a další se pak bavily na sociálních sítích. Video zákroku se začalo šířit okamžitě. „Co se mu honilo hlavou? Jak tohle může udělat profesionální fotbalista? Totální šílenost!“ komentovali to fanoušci.

„Všechna ta slova si zasloužím,“ kál se Simon Deli na Instagramu. „Chtěl jsem pomoct týmu, jako vždycky. Byl to špatný reflex. Na špatném místě a hlavně ve špatnou dobu. Opravdu se omlouvám!“

Kouč United Ole Gunnar Solskjaer dostal od stopera z Pobřeží Sloviny dárek ke 47. narozeninám (slavil je ve středu). Bruggy mu na Twitteru popřály s tím, ať vezme své hráče vpředvečer zápasu na pár piv. Další popíchnutí si Belgičané dopřáli pod statusem Evropské ligy na Instagramu: Prosadí se Bruno Fernandes? „Ne, sorry,“ zněla odpověď z oficiálního účtu. „Uvidíme později,“ odpověděl Portugalec. A můžete hádat, kdo proměnil penaltu nařízenou na Deliho zkrat.

Chyba Simona Deliho vzala belgickému týmu zbytky naděje. Z Anglie odletěl domů s výpraskem 5:0, i tak se od něj kolega z obrany dočkal zastání. „Uvědomil si, že to byla hloupost, ale to se stane. V téhle sezoně už nám dal hodně,“ podržel vyloučeného stopera kapitán Hans Vanaken.

„Nikdo na něj nebude ukazovat prstem, nezapomínáme na to, co pro nás udělal v posledních měsících,“ prohlásil trenér Philippe Clement. Deli je totiž pilířem suverénně nejlepší obrany v belgické lize, která za 27 zápasů dostala jen 12 gólů.

Teď už se může soustředit jen na domácí soutěže. „Mrzí mě, že v Evropě končíme takhle. Ale tahle porážka nevymaže ty fantastické večery, které jsme letos v pohárech zažili. Všichni jsme vítězové, je to fantastická zkušenost i pro naše mladé hráče," věří trenér. 

Simon Deli nedohrál odvetu na Old Trafford, už v prvním poločase byl vyloučen
Simon Deli nedohrál odvetu na Old Trafford, už v prvním poločase byl vyloučen

 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud