Slavia čtyřikrát jinak: styl Brazílie z 50. let, bránící křídla i tři „osmičky"

V tomhle se trenér Slavie Jindřich Trpišovský a jeho kolegové rochní úplně nejraději. Ve druhé půli opakovaně upravili rozestavení, využili plný počet střídání, s hráči na ploše šíbovali jako s kuželkami. Hned šest jich během zápasu s Panathinaikosem změnilo svoji výchozí pozici. Samozřejmě, i v návaznosti na zbytečné vyloučení Eduarda Santose. „Nic jiného nám nezbývalo,“ rozpřáhl ruce Jindřich Trpišovský. Nepřekvapilo, že vysokou školu kombinatoriky zvládl. I proto si Slavia poveze do Řecka k odvetě 3. předkola Konferenční ligy líbivý náskok 2:0.
Tohle byla echt Slavia. Typicky evropská. Nefalšovaná. Měnící se jako chameleon. Veškeré stěhování začalo v 46. minutě a skončilo v 57. Během té doby, v průběhu nicotných jedenácti minut, se mozek Jindřicha Trpišovského málem uškvařil. Výchozí rozestavení, které bezvýhradně platilo celý první poločas, musel během krátké časové smyčky třikrát upravit. A zároveň kvedlat s hráči. Pojďme si vše zasadit do bouřlivých událostí zkraje druhého poločasu.
Přísné vyloučení argentinského křídelníka Sebastiana Palaciose ve 40. minutě vyvolalo první hutnou odezvu ve slávistickém táboře. O pauze byli z defenzivních postů staženi David Douděra s Christem Tiéhim a nahrazeni typickými tvořivými křidelníky Mosesem Usorem a Ewertonem. Slávistický trenérský štáb chtěl za stavu 1:0 dodat ofenzivě vyšší rychlost, intenzitu a také spoléhal na technické dovednosti obou hráčů, hlavně v soubojích jeden na jednoho.
Co překvapilo?
Že vše tak trochu „odnesl“