5. srpna 2022 • 15:05

Slavia čtyřikrát jinak: styl Brazílie z 50. let, bránící křídla i tři „osmičky"

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Birmančevič hned po pauze obstřelil Soukupa, 1:2!
České Budějovice – Liberec: Jan Suchan zařídíl Dynamu tři body v samém závěru, když dal branku na 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

V tomhle se trenér Slavie Jindřich Trpišovský a jeho kolegové rochní úplně nejraději. Ve druhé půli opakovaně upravili rozestavení, využili plný počet střídání, s hráči na ploše šíbovali jako s kuželkami. Hned šest jich během zápasu s Panathinaikosem změnilo svoji výchozí pozici. Samozřejmě, i v návaznosti na zbytečné vyloučení Eduarda Santose. „Nic jiného nám nezbývalo,“ rozpřáhl ruce Jindřich Trpišovský. Nepřekvapilo, že vysokou školu kombinatoriky zvládl. I proto si Slavia poveze do Řecka k odvetě 3. předkola Konferenční ligy líbivý náskok 2:0.Tohle byla echt Slavia. Typicky evropská. Nefalšovaná. Měnící se jako chameleon. Veškeré stěhování začalo v 46. minutě a skončilo v 57. Během té doby, v průběhu nicotných jedenácti minut, se mozek Jindřicha Trpišovského málem uškvařil. Výchozí rozestavení, které bezvýhradně platilo celý první poločas, musel během krátké časové smyčky třikrát upravit. A zároveň kvedlat s hráči. Pojďme si vše zasadit do bouřlivých událostí zkraje druhého poločasu.

Přísné vyloučení argentinského křídelníka Sebastiana Palaciose ve 40. minutě vyvolalo první hutnou odezvu ve slávistickém táboře. O pauze byli z defenzivních postů staženi David Douděra s Christem Tiéhim a nahrazeni typickými tvořivými křidelníky Mosesem Usorem a Ewertonem. Slávistický trenérský štáb chtěl za stavu 1:0 dodat ofenzivě vyšší rychlost, intenzitu a také spoléhal na technické dovednosti obou hráčů, hlavně v soubojích jeden na jednoho.

Co překvapilo?

Že vše tak trochu „odnesl“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Skupina H
Články odjinud


Články odjinud