VIDEO: Čech vyzrál na Barcelonu – TOP 5 zákroků značky Mr. Perfect | iSport.cz
20. dubna 2012 • 00:47

VIDEO: Čech vyzrál na Barcelonu – TOP 5 zákroků značky Mr. Perfect

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když Petr Čech ve středu dvě minuty před koncem utkání s Barcelonou vyrazil hlavičku Carlese Puyola, přidal další parádní kousek do kolekce svých skvělých momentů. Vybrat pět nejlepších byl tudíž dost obtížný úkol, nicméně deník Sport se o to pokusil. I s vědomím, že právo na umístění v elitní pětce by měly i jiné kousky. Pětici zákroků okomentoval brankář vicemistrů Evropy z roku 1996 Petr Kouba.1. PUYOL POPRVÉ
březen 2005    CHELSEA–BARCELONA 4:2
Na vlasatého kapitána Barcelony má zřejmě Petr Čech spadeno. Před sedmi lety zneškodnil v osmifinále Ligy mistrů hlavičku Carlese Puyola na brankové čáře, a měl tak velký podíl na postupu do dalšího kola. Prudký balon zkrotil jakoby nic. „To byl brilantní zákrok,“ usoudila tehdy ve svém komentáři vážená BBC.

2. BARÁŽOVÝ HRDINA
listopad 2005    ČESKO – NORSKO 1:0
V letenské odvetě baráže o postup na mistrovství světa gólman české reprezentace snaživé Nory nelítostně deptal. Když vytěsnil v 72. minutě i tvrdý a umístěný volej Johna Carewa, mohl se čahoun vzteky pominout. „Čechíno prokázal, že patří mezi tři nejlepší gólmany na světě,“ uvedl záložník Pavel Nedvěd.

TOP 5 zákroků Petra Čecha

3. MÁM JEDNU RUKU DLOUHOU
duben 2005    CHELSEA – LIVERPOOL 0:0
V brance Chelsea se dokáže vytáhnout i na spoluhráče z národního týmu. Své o tom ví Milan Baroš, který už už zvedal ruce nad hlavu v semifinále Ligy mistrů. „Tím, jak jsem se vytočil celým tělem, dosáhla levačka dál, než by dokázala pravačka. Proto jsem mohl tu střelu vyrazit,“ líčil své know-how brankář.

4. REKORDNÍ PENALTA
únor 2005    BLACKBURN – CHELSEA 0:1
Během své kariéry chytil už spoustu penalt, ve finále Ligy mistrů přechytračil i Cristiana Ronalda. Tento zneškodněný pokutový kop Paula Dickova mu však umožnil vytvoření rekordu v neprůstřelnosti, který do té doby držel v Premier League Peter Schmeichel. „Z videa jsem věděl, kam Dickov obvykle penalty kope,“ přiznal Petr Čech.

5. PUYOL PODRUHÉ
duben 2012    CHELSEA – BARCELONA 1:0
Při budování cenné výhry nad velkým favoritem byl ve středu Petr Čech základním stavebním kamenem. Opět zkazil radost starému známému, hlavička Carlese Puyola z 88. minuty přitom byla záludná a skvělé umístěná. Čech si ji však našel a vytěsnil. „To byl fantastický zákrok!“ uznal i oficiální Twitter katalánského klubu.

Díky Petře, byls skvělý! John Terry gratuluje Čechovi k perfektnímu výkonu
Díky Petře, byls skvělý! John Terry gratuluje Čechovi k perfektnímu výkonu

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud