Zaveďte „Pepeho“ pravidlo! Za trapné simulování červená, navrhuje expert | iSport.cz
31. května 2016 • 04:20

Zaveďte „Pepeho“ pravidlo! Za trapné simulování červená, navrhuje expert

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Mistrovská tečka. Slavia zvládne i derby se Spartou SÁZKAŘSKÉ TIPY: Mistrovská tečka. Slavia zvládne i derby se Spartou
Jsme v semifinále! V Českém domě se oslavovalo ve velkém Jsme v semifinále! V Českém domě se oslavovalo ve velkém
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle byla obrovská kaňka na jinak poměrně férovém finále Ligy mistrů. Obránce Realu Madrid Pepe předvedl hned několikrát během utkání s Atlétikem trapné simulování. „Pepe je čůř**,“ komentoval to naštvaný Gary Lineker a většina fanoušků se přidala. Experti teď volají po tom, aby se podobné chování trestalo mnohem důrazněji než dosud.Pepeho chování během finále Ligy mistrů rozčílilo soupeře, fanoušky i experty, pochopení pro něj neměli dokonce ani mnozí příznivci Realu Madrid. Portugalec totiž kromě jiného předvedl hned dvě velká herecká představení.

O co konkrétně šlo? Pepe odpadl ze souboje s obráncem Atlétika Filipe Luísem, který se mu následně šel omluvit. Když ovšem Brazilec poplácal Portugalce po tváři, ten začal nepochopitelně simulovat a svíjet se na trávníku. Luís jen kroutil hlavou.

VIDEO | Pepeho první simulování po omluvě Luíse

Později se Pepe dostal do potyčky s ofenzivním záložníkem Atlétika a střelcem gólu Yannickem Carrascem. Ten se po něm na zemi lehce ohnal a zasáhl ho do tváře. To samozřejmě nebylo sportovní, ale obránce Realu se začal svíjet, jako kdyby mu dal soupeř ránu pěstí. Jeho reakce byla absolutně neadekvátní.

To si myslel i hlavní rozhodčí Mark Clattenburg, který na Pepeho vyplázl jazyk. Jenže jinak ho nepotrestal, nevytáhl ani žlutou kartu. Tu dostal obránce „bílého baletu“ až v prodloužení, tentokrát za faul.

VIDEO | Pepeho druhé simulování po souboji s Carrascem

Za simulování vyloučit!

Pepemu hrozí za přehnané simulování během finále prestižní evropské soutěže trest. „Možná dostane stop na první zápas příštího ročníku. Bude mu to vadit? Bude to problém pro klub? Nebude,“ zlobí se expert britského deníku The Guardian Sean Ingle.

Simulování je obecně obrovským problémem dnešního fotbalu a stále se ho nedaří ze hry dostat. To, co předvedl Pepe proti Atlétiku, by každopádně mohlo být mementem, které změní pravidla.

„Je čas zavést „Pepeho pravidlo,“ tvrdí Ingle. V čem by spočívalo? Je to velmi jednoduché. „Začněme podobné chování tvrdě trestat. Pepe se snažil podvádět a chtěl pro protihráče červenou, takže by měl být potrestán. Ne žlutou, ale červenou kartou. Musíme dát rozhodčím moc, aby chování, jaké Pepe předvedl, mohli potrestat,“ navrhuje.

Ingle získal okamžitě velkou podporu, jeho návrh se většině fanoušků líbí. Ostatně i kritický Gary Lineker svého kolegu pochválil. „Výborný článek. Nastal čas, aby se i sami hráči proti tomuto nesmyslu postavili. Kodex dobrého chování je potřeba,“ tvrdí bývalý anglický reprezentant.

Podobně to viděl například bývalý fotbalista Liverpoolu John Arne Riise. „Potrestejte Pepeho! Tohle musí přestat,“ komentoval na svém Twitteru ještě během finále.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud