Steaua dostala v boji o LM lekci od City. Agüero zahodil penalty, pak řádil

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Manchesteru City jsou blízko postupu do hlavní fáze Ligy mistrů. V úvodním duelu 4. předkola vyhráli 5:0 na hřišti Steauy Bukurešť. Hattrickem k tomu přispěl Sergio Agüero, který navíc proti přemožiteli pražské Sparty dvakrát neproměnil pokutový kop.

Hráči Manchesteru rumunského soupeře jasně přehrávali. Už v 8. minutě vybojoval Sterling pokutový kop, ale Agüero proti brankáři neuspěl. Krátce na to už ale Sterling hezkou individuální akcí připravil gól pro Silvu. A před poločasem nabil také Agüerovi na první trefu.

Hned po změně stran domácí obrana zapomněla na Nolita, který měl ve vápně dost prostoru a času i na to udělat brankáři kličku a skórovat. Nolito pak předvedl s Agüerem sérii narážeček, po kterých argentinský útočník zvýšil na 4:0. A v závěru ještě zkompletoval hattrick.

Po postupu sahá také bundesligový Mönchengladbach, který vyhrál 3:1 na hřišti Young Boys Bern s Janem Lecjaksem v sestavě. Dvěma góly se na výhře podílel Raffael.

Také druhý z českých fotbalistů bude mít s postupem problém, jelikož Ajax Amsterodam bez Václava Černého v nominaci doma jen remizoval 1:1 s Rostovem. A to i přesto, že nizozemský celek měl velkou převahu v držení míče (72 procent času) a soupeře přestřílel 22:6.

Jen remízu 1:1 uhrálo i Dinamo Záhřeb se Salcburkem. Kodaň doma vyhrála 1:0 nad APOELem Nikósia.