17. října 2017 • 12:49

Na Ligu mistrů za 26 korun! Kdo nabízí lístky za cenu, které lze těžko uvěřit?

Autor:
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přemrštěné ceny vstupenek na zápasy s největšími týmy světa? Na to zapomeňte, ázerbajdžánský mistr Karabach plánuje v Lize mistrů naplnit stadion za pomoci těch nejlevnějších možných lístků. Chcete si navštívit jejich souboj s Chelsea či Atlétikem Madrid, připravte si dva ázerbajdžánské manáty - pouhých šestadvacet korun!Karabach si užívá základní skupinu Champions League poprvé v historii, navíc proti světovým velikánům. V prvním zápase podlehl 1:2 AS Řím, teď jej čeká Atlético Madrid a Chelsea. Ceny tak nastavil neuvěřitelně nízko. Nejlevnější lístek na téměr sedmdesátitisícový stadion v Baku, kde tým hraje své domácí zápasy, stojí dva ázerbajdžánské manáty, tedy 26 korun - to je přesně dvojnásobná cena vstupenky na kvalifikační zápas Ázerbajdžánu s Českou republikou. Samozřejmě je nutno vzít v potaz průměrný měsíční plat Ázerbajdžánců, který činí v přepočtu necelé tři tisíce korun.

Fanoušci Chelsea, která se s Karabachem utká na konci listopadu, jsou z téhle noviny u vytržení. Je už ten nejlevnější lístek na domácí zápas základní skupiny stojí 35 liber, v přepočtu tisícikorunu. Za to mohou mít v Karabachu VIP sedačku pro sebe a ještě dva kamarády - nejdraží VIP vstup se totiž vyšplhá na 25 manátů, pouhých 323 korun.

Jak připomněli britští pamětníci, fanoušci týmů z anglické nejvyšší soutěže neplatili takhle nízké vstupné dobrých čtyřicet let, kdy stál lístek 70 pencí. V přepočtu na současnou měnu by to bylo 4,75 libry, což je stále méně, než za kolik v Londýně pořídíte čepované pivo.

Fanoušci AS Řím svůj sektor na stadionu v Baku zdaleka nezaplnili
Fanoušci AS Řím svůj sektor na stadionu v Baku zdaleka nezaplnili

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze