Liga mistrů a novinky: kdy bude výkop zápasů a jak ji vysílá O2 TV Sport a ČT sport | iSport.cz
18. září 2018 • 04:35

Nejradikálnější změna v Lize mistrů? Honem na gauč a k pivu, radí v Anglii

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden z hlavních poznávacích znaků fotbalové Ligy mistrů se mění. Řada fanoušků bude možná dnes zaskočených, až bude čekat na výkop prvních zápasů v základních skupinách od 20:45. Jenže v tu chvíli už budou první dva duely téměř u konce. A další začnou později. Právě tohle je nejvýraznější úprava zavedených pořádků v nejprestižnější klubové soutěži.Osm zápasů ve 20:45 – to už je minulost. Ode dneška je všechno trochu jinak. V každém hracím dni začnou dva duely od 18:55, zbylých šest pak přijde na řadu od 21:00.

Proč k úpravě došlo? Nový model je výhodnější pro televize, které mohou na jednom kanálu nabídnout dva zápasy živě během jednoho večera. Nepatrně pomůže také fanouškům v Asii a Austrálii, pozdější výkop se přiblíží ránu a souboje Realu Madrid a dalších gigantů tam bude možné sledovat při vstávání.

Liga mistrů na O2 TV>>>
Výhradně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabídnou z Ligy mistrů všechna utkání. Divák si díky multidimenzi může zvolit, jaký duel chce živě sledovat. Předzápasový program začne dnes na O2 TV Fotbal již v 18:30, kdy se studio bude věnovat dvěma zápasům hraným od 18:55 hodin. Ve 20:20 bude na O2 TV Sport zahájeno paralelně s podvečerními duely studio ke zbývajícím šesti utkáním. Moderátor Petr Svěcený přivítá Tomáše Ujfalušiho a Karola Kisela. Po skončení zápasů následují sestřihy ze všech stadionů a ohlasy ve studiu.

Neplatí, že by do časnějších termínů byly umísťovány méně atraktivní souboje. Důkazem je rozpis pro dnešek. Od 18:55 hraje Barcelona proti PSV Eindhoven a Inter Milán hostí Tottenham, tedy žádné béčkové menu.

Plzeň bude hrát první čtyři souboje od 21:00, od 18:55 začnou její utkání až v posledních dvou kolech nejdříve na CSKA Moskva a pak doma proti AS Řím.

Časnější začátky vnímají citlivěji v Anglii, kde kvůli časovému posunu začnou první zápasy už v 17:55. „Fanoušci budou muset spěchat na gauč, nebo do hospody k pivu, aby stihli Tottehham,“ informuje Daily Mail.

Čas výkopu ale není jediná inovace, kterou UEFA pro tento ročník Champions League. Další ale zaznamenáte až při jarních vyřazovacích bojích. V nich dostanou trenéři možnost počtvrté střídat během prodloužení a ve finále dojde k rozšíření soupisek z 18 na 23 hráčů.

Z českého pohledu je nejvýraznější skutečnost, že poprvé poběží všechny zápasy na placeném kanále O2 TV Sport. Česká televize nabídne večer od 23:00 sestřihy nejzajímavějších momentů ze všech zápasů.

Dnešní program

O2 TV Fotbal (multidimenze) - 18:50: Inter Milán – Tottenham, Barcelona – Eindhoven. 20:55: Monako – Atlético, Schalke 04 – FC Porto, CZ Bělehrad – Neapol, Club Bruggy – Dortmund, Galatasaray – Lok. Moskva.

O2 TV Sport (studio) – 20:20: předzápasová debata s hosty Petra Svěceného (Tomáš Ujfaluši, Karol Kisel). 20:55: FC Liverpool – PSG.

 

Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud