Slavia - Inter | Stanciu v nové roli: dřina i technika bez gólů. Musí odevzdat víc, tvrdí expert | iSport.cz
26. listopadu 2019 • 05:00

Stanciu v nové roli: dřina i technika bez gólů. Musí přidat, tvrdí expert

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
MOMENTY 4. nadstavbového kola: Baroš se loučil, boj o korunu střelců a Boleslav do Evropy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Může jít o jeden z nejpokrokovějších úmyslů v českém fotbale. Taky draze zaplacený, za přibližně sto milionů korun. Nicolae Stanciu jako kreativní záložník, jemuž je do dovedností postupně přidávána role neúnavného pracanta. Možná v tom tkví jeho současný pokles produktivity, která je zásadně horší, než když rumunský technik působil ve Spartě. Nebo je to celé špatně pojatý záměr? V placené části článku Stanciův přínos pro Slavii mimo jiné hodnotí expert deníku Sport Ivan Kopecký.Za přibližně stejnou dobu, jakou je ve Slavii, nastřílel ve Spartě šest gólů a na další dva nahrál. A v dalším půlroce měl bilanci čtyři branky plus šest asistencí. Velezápas Ligy mistrů proti Interu Milán, přímý souboj o evropské jaro, by mohl být vhodný start pro bohatnutí slávistických statistik Nicolae Stancia.

Ale jsou tahle čísla vůbec středobod všeho v případě rumunského záložníka? Týmovým pohledem totiž pomáhá Stanciu k prvnímu místu v lize s jedenáctibodovým náskokem, „sešívaní“ jsou zároveň v domácí soutěži nejproduktivnější. A co se týče Ligy mistrů, výkony proti Interu Milán, Barceloně a Borussii Dortmund donutily k obdivným komentářům Arséna Wengera a další ikony fotbalu.

Nicolae Stanciu v tom všem ale zaniká. Nebo lépe řečeno nijak významně nevyniká, přihlédneme-li k bombastické přestupní částce, za jakou ho Slavia získala. Zhruba sto milionů korun.

„Cítím větší zodpovědnost. Naběhám toho určitě více než ve Spartě. Cítím hlavně, že je tu silnější, kompaktnější skupina hráčů. Jsme silnější především jako tým,“ vysvětloval to sám Stanciu v nedávném rozhovoru pro slávistický magazín Poločas.

Jeho hra se skutečně změnila. Ve Spartě jako by si užíval víc volnosti na hřišti, vypadával ze zápasového tempa, ale když přišla možnost, dokázal ji využít. Vycházely mu rány zdálky, trefoval přímáky...

„Hlavní otázka je, co skutečně Stanciovi vnitřně víc vyhovuje. Jestli takové pojetí jeho role, nebo to slávistické, které má

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud