Messi na Slavii. Bez videa už to nejde! Coufal: Blbej nehraje | iSport.cz
27. dubna 2020 • 13:13

Barcelona na Slavii. Bez videa už to nejde! Kdo je blbej, nehraje, řekl Coufal

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Los Ligy mistrů přisoudil fotbalové Slavii v této sezoně do základní skupiny tři giganty. Jeden z nich přesto tak trochu vyčníval – Barcelona. Aby tým uspěl proti tak zvučnému soupeři, jehož kádr je nabitý hvězdami v čele s jedním z nejlepších hráčů fotbalové historie Lionelem Messim, musí se připravit všemi možnými způsoby. Jedním z klíčových je pak videopříprava. I o ní pojednává další část sedmidílného dokumentu Made in Eden od O2 TV Sport, která se točí právě kolem duelu „sešívaných“ s katalánským velkoklubem.Mnozí si bez ní už nedovedou přípravu na zápas představit. Pomáhá odkrýt nedostatky jak vlastní, tak soupeřovy. Když proti vám nastupuje tým jako Barcelona, potřebujete znát každý detail, abyste omezili sílu protivníka.

To dobře vědí i na Slavii, která videopřípravě, o níž je řeč, věnuje mnoho času. A proti katalánskému celku se jí to na konci října i v polovině listopadu minulého roku vyplatilo. Doma sice podlehla věhlasnému soupeři 1:2, ale nijak nezaostávala. Na Camp Nou pak dokonce i díky skvělému výkonu gólmana Ondřeje Koláře uhrála bezbrankovou remízu.

„Bez ní už to ani není možné. Kluci jsou na ni zvyklí,“ řekl v novém dílu dokumentu Made in Eden o přípravě u videa asistent trenéra Slavie Zdeněk Houštecký. „Máme natočený každý trénink. Koukáme na ně, a když se nám něco nelíbí, nebo vidíme, že hráč měl zareagovat jinak, tak s tím pracujeme a ukazujeme jim to,“ dodal.

Nejde o nějaká krátká sezení. Video se mnohdy protáhne. „Je to ku prospěchu věci. I když je to někdy dlouhé a nebaví to nikoho. Chyby si ale musíme říct, abychom je příště neudělali znova,“ uvědomuje si slávista Vladimír Coufal. „Když je někdo blbej a dělá je pořád, tak prostě nehraje,“ doplnil.

Ve Slavii na přípravu u videa velmi dbají, nicméně oproti evropským gigantům, Barcelony nevyjímaje, jde stále o jiný level. „Top celky jsou ještě úplně jinde. Proti takovým týmům jde soupeř sám na bránu a jejich analytici, které mají na lavičce a tribuně, informace vyhodnocují a předávají je okamžitě trenérům,“ řekl k rychlému přesunu informací o dění na hrací ploše k trenérům na lavičku Houštecký.

Sedmidílný dokument Made in Eden unikátní formou připomíná podzimní cestu Slavie Praha ve fotbalové Lize mistrů UEFA. Premiérové díly jsou vysílány každé pondělí od 21.00 hodin na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Režie a scénáře dokumentu Made in Eden se ujali Martin Kubičík a David Sobišek. Na dramaturgické stránce se podílel Vladimír Grebennikov.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud