Slavia a naběhané kilometry? Trenéři jsou cvoci, nechápe Nezmar | iSport.cz
20. dubna 2020 • 14:39

Slavia a naběhané kilometry? Trenéři jsou cvoci, nechápe Nezmar

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atleti z Edenu. To není nový spolek, který by ve Vršovicích běhal ovály na tartanu, ale jedna z přezdívek fotbalové Slavie. Právě skvělou fyzickou kondicí zaskočila soupeře na evropské scéně. A když se Tomáš Souček stal nejlepším maratoncem základních skupin Ligy mistrů, nebylo o čem diskutovat. „Naši trenéři jsou cvoci, protože trénujeme opravdu hodně,“ říká o tvrdé dřině v dalším díle dokumentu Made in Eden na O2 TV Sport sportovní manažer Jan Nezmar.„Půjdete vyválčit další dva zápasy. Vy je uběháte, usoubojujete….,“ začínal loni v březnu proslov trenéra Jindřicha Trpišovského směrem k hráčům před domácí odvetou proti Seville.

Slávistický kouč moc dobře věděl, v čem mají jeho svěřenci v bitvě o čtvrtfinále Evropské ligy navrch – fyzická výdrž. Atribut, ve kterém jsou červenobílí možná jedním z nejlepších klubů v Evropě.

„Každý trénink ve Slavii, když třeba nemáme před Evropou, je velká jízda. Intenzita je fakt velká,“ říká obránce Vladimír Coufal.

„Kdo fotbal hrál, ví, že bez kondice se na vysoké úrovni hrát nedá,“ doplňuje ho Trpišovského asistent Zdeněk Houštecký.

Během zápasů v základní skupině Ligy mistrů fyzickou připravenost Pražanů ocenili například i trenéři Enersto Valverde (Barcelona), Lucien Favre (Borussia Dortmund) či Antonio Conte (Inter Milán).

Vrcholem bylo, když Tomáš Souček naběhal v základní skupině přes 76 kilometrů – žádný jiný hráč v soutěži neměl více.

„Všeobecně jsou naši trenéři cvoci, protože trénujeme hodně,“ říká v seriálu O2 TV Sport slávistický sportovní šéf Jan Nezmar. „Nejsem si úplně jistý, zda bych takové dávky jako hráč zvládnul, protože jsem nebyl typ, který by běhal celý zápas nahoru dolů,“ dodává.

Sedmidílný dokument Made in Eden unikátní formou připomíná podzimní cestu Slavie Praha ve fotbalové Lize mistrů UEFA. Premiérové díly jsou vysílány každé pondělí od 21.00 hodin na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Režie a scénáře dokumentu Made in Eden se ujali Martin Kubičík a David Sobišek. Na dramaturgické stránce se podílel Vladimír Grebennikov.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Příchod Hovorky do Slavie? Naše srdcovka. Osobnost a vůdčí typ, líčí kouč

Nejlepší hráč ligy Ondřej Kolář: Základy má z volejbalu a připomíná Neuera

Stanciu se vzdal velké části peněz. Jeho charakter popsal Slavii Hovorka

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud