Kráter po LM stírá odchod. O kolik Slavia přišla a jak Coufala nahradí? | iSport.cz
Jan Podroužek
1. října 2020 • 11:00

Kráter po LM stírá odchod. O kolik Slavia přišla a jak Coufala nahradí?

Vstoupit do diskuse
6
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: West Ham skóruje v Liverpoolu, co Arsenal proti United?
Bouřlivák Rada: pro Sport se rozohnil nad vládními opatřeními
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z HERNINGU | Vyřazení z play off Ligy mistrů, zvlášť takovým necitlivým způsobem, musí bolet jako čert. Ale spíš na duši, finančně až tolik ne. Když se totiž sečte „bolestné“ za políček od Midtjyllandu, bonusy za účast ve skupině Evropské ligy a prodej Vladimíra Coufala, dostává se Slavia k příjmu těsně pod čtrnáct milionů eur, tedy zhruba 380 milionů korun.Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík to oznámil hned po nešťastné odvetě v Herningu, po prohře 1:4. Že děkuje Vladimíru Coufalovi, který odchází do West Hamu za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem, a že to bude stát šest milionů eur.

Pravý obránce „sešívaných“ by odešel tak jako tak, jak říkají zdroje Sportu. Každopádně tenhle prodej do velké části lepí díru za účast ve skupině Ligy mistrů, která červenobílým uletěla.

Ta by vynesla 15,25 milionu eur, tedy lehce přes 410 milionů korun. O takový balík se s Midtjyllandem hrálo.

Slavia ovšem tuhle štědrou odměnu i tak atakuje. Za vyřazení v play off Ligy mistrů posílá klubům jako bolestné pět milionů eur. K tomu 2,92 milionu eur za účast ve skupině Evropské ligy. A prodej Vladimíra Coufala. Na hromádce mají tedy „sešívaní“ jistých 13,92 milionu eur, přibližně 380 milionů korun. A přibudou ještě bonusy za koeficient, výnosy z prodeje televizních práv...

Od prostého bonusu za dobytí evropské elity se ten prvotní příjem tedy liší o nějakých třicet milionů korun. Nicméně veselejší by postup rozhodně byl, o tom žádná, protože zdroje Sportu se shodují, že pravý obránce „sešívaných“ by odešel tak jako tak, bez ohledu na výsledek odvety v Dánsku. A to by znamenalo celkový přísun peněz přesahující 570 milionů korun...

David Hovorka brání Jense-Lysa Cajusteho z Midtjyllandu
David Hovorka brání Jense-Lysa Cajusteho z Midtjyllandu

„Tahle sezona je v pohodě a z části i ta příští, zvlášť pokud by se od Nového roku třeba znovu rozjel prodej lístků,“ říká zdroj Sportu z blízkosti vršovického klubu.

I proto neváhá trenér Jindřich Trpišovský vyhlašovat, že klub chce ztrátu Vladimíra Coufala okamžitě vyřešit nákupem náhradníka. „Nejlépe dvou,“ říká dokonce. Stihnout to musí nejpozději do 5. října, kdy plošně končí přestupový termín.

Zase se mluví o tom, že by Slavia zkusila jako první oslovit Slovan Liberec, ze kterého zhusta čerpala přes léto. Příchody Michala Berana, Tomáše Malinského, Ondřeje Karafiáta a Jana Kuchty by teoreticky mohl doplnit Martin Koscelník, 25letý slovenský bek, který na severu kroutí svou třetí ligovou sezonu.

Případná druhá posila by ale mohla směřovat spíš do zálohy, to proto, že by se na svůj přirozený post pravého beka mohl ze středu pole vrátit Tomáš Holeš, typově celkem podobný hráč Vladimíru Coufalovi.

Čas vyprší o půlnoci 5. října. A je taky možné, že nepřijde nikdo.

SLAVIA A FINANCE

Kolik mohla vydělat za postup do skupiny Ligy mistrů

412 milionů

za postup

30 milionů

jako bonus za tzv. desetiletý pohárový žebříček (Pokud by v žebříčku účastníků byla na posledním místě jako loni.)
+ případně dalších 30 za každý posun v žebříčku směrem vzhůru

Další možné výdělky

73 vítězství ve skupině
24 remíza
256 postup ze skupiny

Kolik vydělá za postup do skupiny Evropské ligy

214 milionů

za postup

Další možné výdělky

15 vítězství ve skupině
5 remíza ve skupině
13,5 postup ze skupiny

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta

Vstoupit do diskuse
6
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud