Platil tvrdí: Investor je blízko, platy taky! | iSport.cz
22. dubna 2011 • 19:13

Platil tvrdí: Investor je blízko, platy taky!

Autor: ČTK
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Plukovník utnul cestu Sparty za duhou. Plzeň má svou soutěž RUDEJ FANDA: Plukovník utnul cestu Sparty za duhou. Plzeň má svou soutěž
Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Generální ředitel fotbalové Slavie Miroslav Platil je přesvědčen, že zadlužený klub z Edenu je po čtvrteční schůzce s předsedou ČMFS Ivanem Haškem v menším ohrožení než před týdnem. Hráči by podle něj během několika dnů měli dostat dlužné výplaty a v průběhu květnu by měl být definitivně dotažen příchod nového investora do Slavie.Platil spolu s údajným současným majitelem vršovického klubu Antonínem Francem ve čtvrtek na setkání s Haškem předložili předsedovi svazu kroky, které hodlají udělat, aby zachránili slavný klub a obdrželi profesionální licenci pro příští ročník první ligy.

"Pan Franc seznámil pana Haška s projektem, který má připravený. Jedná se o řešení vstupu nového investora. Hašek konstatoval, že tyto věci, jak byly předloženy, jsou uspokojivé s tím, že to ještě vyžaduje tu vlastní koncovku - absolutní formální dotažení do konce," řekl dnes Platil v pořadu České televize.

Jednání o novém vlastníkovi jsou podle něj v plném proudu a další informace Franc sdělí Haškovi po Velikonocích. "Věc by měla začít probíhat hned v úterý, kdy bychom opět měli pokračovat v jednání na svazu. Pan Franc by měl přinést další informace předsedovi svazu, jak ta věc proběhla a posunula se," pokračoval Platil.

Konkrétnější zatím být nechtěl. "Kroky byly udělány a neustále se na tom pracuje. Vedou se velmi složitá obchodní jednání a v tuto chvíli bych detaily nerad říkal," uvedl Platil. K definitivní dohodě s novým vlastníkem by podle něj mělo dojít v průběhu května.


Vršovickému celku hrozí, že pokud do konce dubna nesplatí hráčům dluhy ve výši deseti milionů korun a nedoloží bezdlužnost vůči všem fotbalovým subjektům, nemusí získat licenci pro další prvoligovou sezonu. V takovém případě by Slavii hrozil pád do třetí ligy. Pokud by licenci neobdržela, mohla by se odvolat a dodatečně podmínky splnit. Definitivně jasno musí být do konce května.

Po setkání s Haškem je Platil optimističtější. Minulý pátek v rozhovoru s ČTK a deníkem Sport přitom oznámil, že uvažuje o rezignaci, pokud se nepodaří sehnat dlužných deset milionů korun. "Jednoznačně mám ten pocit, že Slavia je teď po schůzce s předsedou svazu v menším ohrožení," prohlásil nyní Platil.

Slávisté naposledy dostali výplaty za prosinec a klub jim tak dluží za celou první třetinu letošního roku. Podle Platila by dluhy měly být srovnány v nejbližší době. "Musí to být vyřešeno velmi rychle. Musíme splnit podmínky licenčního řízení a jednou z nich je to, že hráčům zaplatíme. Myslím, že je to otázka několika dnů," dodal.

Klub vedle dluhů hráčům tíží také závazek k bývalému vlastníkovi britské společnosti ENIC ve výši asi 110 milionů korun. Ten je splatný do začátku listopadu.

"Majitel" Slavie Franc jednal s Haškem
"Majitel" Slavie Franc jednal s Haškem

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud